26.01.2021/10:21

Tytuł Top Employer już po raz czwarty przyznany Makro Polska

Wedle znanego porzekadła, sztuką jest dokonać czegoś trzykrotnie. To osiągnięcie poprawiło właśnie MAKRO Polska, po raz czwarty z rzędu otrzymując prestiżowy certyfikat Top Employer Polska, przyznawany przez Instytut Top Employer.

Certyfikat TOP Employer wydawany jest na świecie od ponad 25 lat. W naszym kraju przyznano go po raz dwunasty. Na uhonorowanie nim mogą liczyć ci pracodawcy, których wyróżniają wysokie standardy działań w zakresie prowadzonej polityki personalnej, a szczególnie w obszarze tworzenia angażującego środowiska pracy dla swoich pracowników. Kompleksową ocenę zapewnia szczegółowa ankieta składająca się z 20 obszarów tematycznych i obejmuje m.in. strategię rozwoju zasobów ludzkich, środowisko pracy, zarządzanie talentami, ale także dbałość o dobrą kondycję pracowników czy równość traktowania oraz integrację społeczną. Wśród ponad 1600 firm i organizacji ze 120 krajów znalazło się po raz czwarty z rzędu MAKRO Polska, które poprzez to ważne wyróżnienie – tytuły Top Employer Polska i Top Employer Europe 2021, potwierdza swoją pozycję w gronie najlepszych pracodawców zarówno w Polsce jak i na świecie.

– W imieniu całego zespołu MAKRO Polska dziękuję Instytutowi Top Employer za uhonorowanie naszych wieloletnich działań w zakresie polityki personalnej. To jedno z najważniejszych wyróżnień otrzymanych przez naszą firmę, a szczególnie cieszy fakt, iż Instytut Top Employer przyznał je nam już po raz czwarty – mówi Katarzyna Kosel, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Personalnego MAKRO. – Jest to także dowód, że działania prowadzone przez nas na rzecz zapewniania pracownikom optymalnych warunków pracy, rozwoju zawodowego i społecznego plasują nas w gronie czołówki światowych pracodawców i możemy być dumni, że w ten sposób budujemy wartość naszego kapitału społecznego. To motywuje nas do ciągłego doskonalenia wdrażanych w MAKRO praktyk i polityk HR, by środowisko pracy w naszej firmie dostarczało pracownikom jeszcze więcej satysfakcji.

Znakiem rozpoznawczym działań MAKRO Polska na rzecz rozwoju zespołów jest konsekwentne inwestowanie w rozwój pracowników poprzez realizację programów szkoleniowych, takich jak Akademia Aktywnej Sprzedaży, Akademia Sił Sprzedaży czy też inspirowanie pracowników i klientów poprzez tematyczne warsztaty kulinarne.

– Warto podkreślić, że mimo pandemii nie przerwaliśmy działań rozwojowych. Przeprowadziliśmy blisko 200 szkoleń w wersji online, szkoląc w ten sposób blisko 2000 osób. Nowy, odświeżony w tym roku, program onboardingowy pt. MAKRO Kosmos funkcjonuje także w wersji hybrydowej, zapewniając bezpieczne i efektywne wejście do organizacji naszym nowym pracownikom –  komentuje Katarzyna Kosel.

Instytut Top Employer to globalny autorytet w zakresie identyfikowania i promowania najwyższych standardów w obszarze warunków pracy. Co roku wyróżnia najlepszych pracodawców, ale też oferuje dostęp do wiedzy i najlepszych praktyk HR, dzięki czemu firmy z różnych części świata i sektorów gospodarki mogą korzystać z doświadczenia innych organizacji. Ważność certyfikatu Top Employer of the Year wynosi rok, co sprawia, że jego odnowienie wymaga ciągłej pracy i rozwoju.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także