21.04.2020/14:51

Uber Eats dostępny w dwóch kolejnych miastach

Uber Eats rozszerza swoją obecność o dwa kolejne miasta. To Olsztyn oraz Częstochowa. Użytkownicy aplikacji mogą korzystać z bezkontaktowej dostawy.

Dzięki dwóm, nowym miastom do grona restauracji dołączyło kolejnych 50 lokali. Wśród kulinarnych propozycji znajdują się m.in. specjały tradycyjnej kuchni polskiej, a także z regionów Ameryki Płn., Japonii czy Włoch. Dla użytkowników to możliwość zamawiania ulubionych dań, bez konieczności wychodzenia z domu.

Uber Eats podkreśla również, że w ostatnim czasie firma wprowadziła szereg inicjatyw, mających na celu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw oraz wsparcie lokalnych biznesów restauracyjnych, dostawców oraz klientów. To m.in. zniesienie opłaty aktywacyjnej dla nowo dołączających restauracji, możliwość rozliczania płatności dziennie, wprowadzenie opcji Pick Up - możliwości odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowej prowizji oraz dostawę bezkontaktową, która pozwala kurierom na pozostawianie zamówienia pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Jak podkreśla firma, rozszerzenie działalności Uber Eats na polskim rynku gastronomicznym stanowi szansę dla restauratorów, którzy w dobie panademii nie tylko zyskują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale także dostęp do większej liczby konsumentów.

W Polsce usługa Uber Eats działa już ponad 3 lata. Pierwszym miastem, w którym Uber Eats wystartował, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępny w 22 miastach na terenie Polski. Oprócz stolicy są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce, Radom, Olsztyn oraz Częstochowa.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 6000 miastach, w 45 krajach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Olga34 26.04.2020

    Jedzenie na dowóz to świetna sprawa ;) Chociaż jak jestem w stolicy to wolę z RoomService korzystać, bo mają dowozy samochodami także potrawy zawsze dojeżdżają w całości ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.