15.03.2020/06:30

Udaremniono przemyt 50 tys. maseczek do Polski z Ukrainy

Ukraińska straż graniczna zatrzymała mężczyznę, który na przejściu granicznym próbował wwieźć na terytorium Polski i UE maseczki objęte zakazem eksportu. Jak informuje serwis wp.pl, to nie jedyna taka akcja służb w ostatnim czasie.

Serwis donosi, że mężczyzna został zatrzymany w sobotę przez ukraińskie służby na przejściu granicznym z Polską w Jagodzinie. W samochodzie Ukraińca znaleziono 50 tys. masek ochronnych klasy FFP2. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ich wywóz z kraju jest zabroniony do 1 czerwca.

Kierowca przewoził też maseczki chirurgiczne, rękawiczki i odzież ochronną. Łącznie ładunek miał 600 kg wagi. Wartość materiałów wyniosła około 50 tys. dolarów.

To nie jedyna taka akcja ukraińskich służb w ostatnim czasie. Również w sobotę udaremniono przemyt 21 tys. maseczek ochronnych o wartości ponad 40 tys. dol. Z kolei w piątek próbowano przemycić 1,5 tony maseczek medycznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.