13.12.2018/10:36

Ukraińcy chcą pracy po godzinach

Migranci z Ukrainy pracują po 10–12 godzin dziennie, a brak znajomości języka, przepisów, w tym zasad BHP, częściej naraża ich na nadużycia i wypadki - podaje rp.pl.

Jedynie 26 proc. Ukraińców pracujących w Polsce uważa, że obcokrajowcy wykonują u nas prace cięższe i bardziej niebezpieczne niż rodzimi pracownicy. Pozostali oceniają, że są traktowani tak samo jak Polacy, tym bardziej że większość pracuje legalnie, a dwie trzecie jest zatrudnionych na umowę o pracę – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" raportu na temat bezpieczeństwa pracy w Polsce. Opublikowała go Koalicja Bezpieczni w Pracy na postawie badania ARC Rynek i Opinia, które we wrześniu objęło 300 ukraińskich pracowników w naszym kraju.

Większość z nich czuje się w Polsce bezpiecznie, a prawie 40 proc. jest nawet zaskoczonych dbałością pracodawców o przestrzeganie standardów, zwłaszcza na tle warunków w swojej ojczyźnie (69 proc.ocenia, że normy bezpieczeństwa są w Polsce wyższe niż na Ukrainie).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gosc 14.12.2018

    Ukraińcy są przereklamowani są wolniejsi pracy od Polaków na dodatek obiboki jak ich się ich nie przypilnuje.Następna ważna sprawa jak nauczą się zawodu to wyjeżdżają do innych miast bo dostanie złotówkę więcej zostawiając pracodawce na lodzie.bez uprzedzenia go wcześniej.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.