25.05.2020/09:38

Fozzy Group dostanie pożyczkę na rozwój z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Około 60 mln dolarów otrzyma Fozzy Group z EBOiR na rozwój sieci.

Jak informuje oficjalna strona banku, długoterminowa pożyczka przyczyni się do realizacji programu inwestycyjnego Grupy Fozzy i pomoże ukraińskiemu detaliście w otwarciu lub remoncie 41 supermarketów i sklepów Silpo oraz 29 sklepów Fora. Środki zostaną wypłacone w dolarach amerykańskich, euro lub hrywnach

W ramach programu inwestycyjnego Grupa Fozzy uruchomi również pierwszy „zielony” supermarket na Ukrainie, który będzie w pełni zgodny z zasadami BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) w zakresie budowy budynków przyjaznych środowisku.

Pożyczka pochodzi z programu Centrum Finansów i Transferu Technologii na rzecz Zmian Klimatu (FINTECC) z dotacją w wysokości 303,600 dolarów. Dotacja obejmuje poprawę efektywności energetycznej i efektywnego gospodarowania zasobami w pierwszym „zielonym” sklepie grupy, w tym zaopatrzenie w ciepło z gruntowej pompy ciepła, lodówek bez freonu, wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych na miejscu i redukcję odpadów.

Oprócz tych celów i przy pomocy EBOiR, Grupa Fozzy ulepszy swoje systemy zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego zgodnie z normą ISO 39001.

Grupa Fozzy jest jedną z największych handlowych grup przemysłowych na Ukrainie i wiodącym sprzedawcą wieloformatowym (marki takie jak Silpo, Fora, Fozzy C&C i Thrash), z ponad 560 punktami sprzedaży w całym kraju. Działalność grupy obejmuje również produkcję żywności, bankowość i restauracje, a także logistykę, w tym operatora pocztowego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.