24.08.2014/13:14

Unia przeznaczyła 125 mln euro na pomoc dla producentów owoców i warzyw

125 mln euro ma pójść na wycofanie z rynku części zbiorów owoców i warzyw łatwopsujacych się gatunków, których nie można długo przechowywać po zbiorach.

Pomoc będzie dotyczyć m.in. takich produktów jak: pomidory, marchew, kapusta, papryka, kalafiory, ogórki, korniszony, pieczarki, jabłka, gruszki, truskawki, maliny, wiśnie, porzeczki, winogrona deserowe i kiwi. Wsparcie ma zapobiec nadmiernemu spadkowi cen tych produktów. Unijne środki mają być ukierunkowane na bezpłatną dystrybucję ww. owoców i warzyw do organizacji humanitarnych oraz innych instytucji społecznych, jak również uwzględniać odszkodowania za przeprowadzanie przez producentów „niezbierania” lub „zielonych zbiorów”. Polski eksport do Rosji w ub.r. był wart 1,25 mld euro, po wprowadzeniu embargo, zmniejszy się o 80 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.