13.05.2019/10:29

UOKiK: Podejrzewamy zmowę na rynku suplementów diety!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że Polacy mogą przepłacać za niektóre produkty z kategorii suplementów diety. Urząd wszczął postępowanie w sprawie możliwej zmowy cenowej.

UOKiK zwraca uwagę, że ponad 70 proc. polskich konsumentów kupuje suplementy diety. Do urzędu dotarły sygnały, świadczące o tym, że mogą oni przepłacać za niektóre produkty na skutek możliwej zmowy cenowej. W konsekwencji wszczęte zostało postępowanie w tej sprawie. O szczegółach UOKiK powiadomi podczas konferencji prasowej, zapowiedzianej na środę.

"Podejrzewamy, że cena produktów popularnej marki może być zawyżana od wielu lat." – alarmuje UOKiK w komunikacie prasowym.

Według danych firmy badawczej PMR wartość rynku leków OTC i suplementów diety (sprzedaż apteczna i pozaapteczna) to już 13,2 mld zł. W przypadku suplementów diety, w ocenie PMR, obecnie nie jest już możliwe generowanie tak wysokich dynamik wzrostu sprzedaży, jak jeszcze kilka lat temu. Wynika to m.in. ze wzrostu nasycenia segmentu, rozwoju segmentu tanich marek własnych oraz negatywnego PR odnośnie suplementów diety, co może skutkować zwróceniem się części konsumentów w kierunku leków OTC na bazie takich samych substancji.

Motorami rynku suplementów diety w 2018 r. były, oprócz marek własnych, probiotyki oraz suplementy na bazie witaminy D3.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.