24.05.2016/17:23

Ustawa o podatku od handlu uwzględni kwestię zwrotu towarów

Jak poinformował resort finansów w uzasadnieniu do projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej „podstawa opodatkowania w danym miesiącu będzie zredukowana o kwoty wypłacone konsumentom z tytułu dokonania zwrotu towarów w tym miesiącu (pomniejszane o kwoty należnego podatku od towarów i usług)”. Zwroty towarów były jednym z punktów spornych związanych z poprzednimi projektami ustaw o podatku od handlu.

„Warunkiem pomniejszenia przychodu w danym okresie będzie wcześniejsze uwzględnienie w podstawie opodatkowania przychodu z tej sprzedaży. Oznacza to, że pomniejszenie aktualnej podstawy opodatkowania będzie możliwe jedynie w sytuacji, gdy przychód ze sprzedaży został wcześniej ujęty w nadwyżce ponad kwotę 17 mln zł. Jeżeli przychód z tej sprzedaży wliczony był do kwoty nieprzekraczającej 17 mln zł, to nie będzie przysługiwało prawo do pomniejszenia aktualnej podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu towarów.”  

Kliknij tutaj i zobacz pełną wersję ustawy o podatku od handlu wraz z uzasadnieniem

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.