18.06.2014/15:47

Uwaga! Komunikat Wydawcy: „NAJLEPSZY PRODUKT – Wybór Konsumentów” jest tylko jeden!

W 2010 roku zgłosiliśmy do Urzędu Patentowego znak graficzno-słowny „Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów”, a w dwa lata później uzyskaliśmy prawną ochronę tego znaku.

Najlepszy produkt - Wiadomosci Handlowe - logoHonorujemy nim produkty, które w badaniach panelu konsumenckiego GfK Polonia (1100 respondentów) uzyskują najlepsze opinie w danej kategorii. Nie zamykamy oczywiście innym wydawcom możliwości stanowienia własnych nagród i odpowiadającym ich znakom, pod warunkiem – tego chyba nie trzeba tłumaczyć – że będą się różniły od naszego, który jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Czasopismo „Rynki Alkoholowe” wyróżniały jakieś – nie znam kryteriów – produkty tytułem „Rynki Alkoholowe. Najlepszy Produkt Roku 2011”. Ze względu na zupełnie różną grafikę, odznaki tej nie można było pomylić z naszym znakiem. W redakcji naszego konkurenta ktoś jednak wpadł na pomysł, żeby po niewielkiej zmianie tekstu (teraz: „Najlepszy produkt 2012 Rynki Alkoholowe”) nadać temu znakowi identyczną grafikę jak w przypadku naszego, chronionego prawnie, znaku „NAJLEPSZY PRODUKT Wybór Konsumentów”. Teraz oba znaki są na pierwszy rzut oka niemal nie do odróżnienia.
Sądziliśmy, że kolegom z redakcji „Rynków Alkoholowych” pomysł „zerżnięcia” grafiki naszego znaku przydarzył się pod wpływem jakiejś przejściowej niedyspozycji intelektualnej – Niemcy mają na to specjalne określenie: Schnapsidee – więc grzecznie zwróciliśmy uwagę na niestosowność takiego działania. Myliliśmy się, od prawnika reprezentującego wydawcę „Rynków Alkoholowych” – który najwidoczniej nie miał okazji porównać obydwu znaków – otrzymaliśmy pismo określające nasze żądanie jako bezzasadne. Oznacza to, że za tą zmianą grafiki upodabniającej ich znak do naszego kryje się świadome działanie. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak wejść na drogę sądową…

Paweł Kapuściński

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.