StoryEditor
Producenci
28.08.2018 00:00

VI FORUM BRANŻY KOSMETYCZNEJ. NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE DLA BIZNESU KOSMETYCZNEGO

Forum Branży Kosmetycznej to kolebka trendów i miejsce biznesowych spotkań producentów, handlu oraz dostawców usług dla sektora kosmetycznego. Już 2 października w warszawskim hotelu Marriott ponad 400 menedżerów z najważniejszych firm kosmetycznych oraz menedżerów decydujących o zakupach do polskich i międzynarodowych sieci drogeryjnych, aptecznych, hipermarketów, marketów i dyskontów spotka się, by dyskutować o przyszłości rynku kosmetycznego i nawiązywać nowe, biznesowe kontakty. W tym roku Forum organizowane jest we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego –największą organizacją skupiającą firmy kosmetyczne działające na polskim rynku. Partnerem wydarzenia jest także Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) odpowiedzialna za rządowy projekt promocji polskich marek na rynkach zagranicznych.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Co roku uczestniczy w niej ponad 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za  zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. W tym roku odbędzie się już VI edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej. Uczestnicy Forum spotkają się 2 października 2018 r. w komfortowych warunkach, w hotelu Marriott, w samym centrum Warszawy.

BEZPOŚREDNIE KONTAKTY

Forum Branży Kosmetycznej ma formułę typowo biznesową. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz nowości. Przede wszystkim daje jednak możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami w biznesie, również w ramach aranżowanych spotkań indywidualnych (networking).

Co roku wykłady w części konferencyjnej przygotowują eksperci w swoich dziedzinach reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze. W panelach dyskusyjnych zasiadają praktycy mający istotny wpływ na kształt kosmetycznego rynku w Polsce. Konferencja podzielona na bloki takie jak: handel i dystrybucja, konsument i trendy, nowe technologie daje pełen obraz kosmetycznego rynku i zachodzących na nim zmian. 

Integralną częścią konferencji są targi top produktów, na których partnerzy Forum prezentują swoje marki i ofertę skierowaną do detalu oraz prowadzą biznesowe rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

ŚCIŚLE SPRECYZOWANA GRUPA ODBIORCZA

Gośćmi Forum Branży Kosmetycznej są wyłącznie przedsiębiorcy. Przede wszystkim producenci, dystrybutorzy i importerzy kosmetyków – wszystkie najważniejsze firmy działające na polskim rynku. To przedsiębiorcy, którzy są żywo zainteresowani pozyskiwaniem wszelkich informacji o tym, jak rozwijać swój biznes w kraju i na świecie, jak zdobywać nowe rynki, zagospodarowywać handlowo i marketingowo nowe obszary. Otwarci na kontakty z nowymi dystrybutorami oraz sieciami handlowymi, zainteresowani rozwojem produkcji swoich brandów, jak i na zlecenie zewnętrznych podmiotów.

Drugą grupę stanowią reprezentanci handlu – menedżerowie najwyższego szczebla ze wszystkich liczących się sieci detalicznych – drogeryjnych, aptecznych, hiper- i supermarketów, dyskontów zainteresowani pozyskiwaniem nowych marek do dystrybucji, w tym linii na wyłączność. Prezesi, dyrektorzy handlowi, dyrektorzy zakupów i kupcy, od których zależy wprowadzenie marek na półki najważniejszych sieci drogeryjnych i sklepów z asortymentem kosmetycznym.

Partnerami branżowymi tegorocznego Forum są Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego – największa i najważniejsza organizacja skupiająca firmy kosmetyczne działające na polskim rynku oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) odpowiedzialna za rządowy projekt promocji polskich marek kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego w tym roku jest gospodarzem jednego z bloków konferencji i prowadzonej w ramach niego debaty.

Z NAMI ZROBISZ BIZNES

Do udziału w Forum Branży Kosmetycznej zapraszamy przedsiębiorców z całego świata

  • prezesów, dyrektorów i kupców z polskich i międzynarodowych sieci detalicznych: drogeryjnych, drogeryjno-aptecznych i aptecznych oraz handlowych wszelkiego typu, zainteresowanych wprowadzeniem do swojego asortymentu polskich marek i produktów;
  • wiodących dystrybutorów zajmujących się budowaniem sieci sprzedaży dla polskich marek w Polsce oraz na rynkach zagranicznych w danych państwach i regionach;
  • producentów i eksporterów kosmetyków, którzy chcą wprowadzić zagraniczne marki na polski rynek, do polskich sieci drogeryjnych i handlowych i/lub do polskich hurtowni oraz polskie firmy kosmetyczne, które chcą nawiązać kontakty z zachodnimi sieciami handlowymi. 

Menedżerom wyższego szczebla reprezentującym sieci handlowe – osobom decyzyjnym, uprawnionym do negocjacji handlowych, gwarantujemy bezpłatny udział w konferencji oraz targach nowości.

Producenci lub eksporterzy, którzy chcą pozyskać odbiorców detalicznych lub hurtowych dla swoich marek w Polsce, mogą uczestniczyć w konferencji na zasadach komercyjnych.

DLACZEGO POLSKA?

Polska jest szóstym rynkiem kosmetyków w Europie i rośnie najszybciej na kontynencie. Kosmetyki są specjalnością eksportową Polski. Cenione za swoją wyjątkową jakość i innowacyjność trafiają już do ponad 160 krajów na świecie.Ta tendencja utrzyma się. Prognozy Komisji Europejskiej zakładają wzrost polskiego PKB. Oznacza to bogacenie się gospodarstw domowych i większe wydatki na konsumpcję, w tym na kosmetyki.

Według danych Euromonitora, w najbliższych latach polski rynek kosmetyczny będzie się rozwijał w tempie 4-5 proc. rocznie i do 2021 r. jego wartość ma wynieść około 20 mld zł.

Kosmetyki to jedna z najprężniej działających polskich branż, z blisko 100-letnią tradycją, zapleczem w postaci najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych i znakomicie wykształconych kadr. W sektorze kosmetycznym działa blisko 400 podmiotów. Lokalne firmy zachowały blisko 50 proc. udziałów w rynku, co jest ewenementem na skalę światową.

Organizatorem Forum Branży Kosmetycznej jest Wydawnictwo Gospodarcze –  firma komunikacji B2B, działającą w strukturach międzynarodowych. Zajmuje się dostarczaniem praktycznych i aktualnych informacji gospodarczych za pomocą wydawanych czasopism biznesowych oraz konferencji dla branży FMCG. Oba ogólnopolskie tytuły – "Wiadomości Kosmetyczne" i „Wiadomości Handlowe”  – zajmują wiodącą pozycję w swoich segmentach, a organizowane przez wydawnictwo spotkania biznesowe, są miejscem nawiązywania i podtrzymywania cennych relacji. Do Wydawnictwa Gospodarczego należą również branżowe portale: www.wiadomoscihandlowe.pl oraz www.wiadomoscikosmetyczne.pl , cenione przez przedstawicieli sektora FMCG źródła sprawdzonych, unikatowych informacji.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VI FORUM BRANŻY KOSMETYCZNEJ

Kontakt, informacje, rejestracja: www.forumbranzykosmetycznej.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.04.2024 10:32
Kolejna marka łączy siły z Bridgerton: tym razem jest to Kiko Milano
Kiko Milano
Marka makijażowa Kiko Milano nawiązała współpracę z Shondaland i Bridgerton z Netflix, aby stworzyć limitowaną kolekcję kosmetyków do makijażu. Premiera kolekcji następuje przed długo oczekiwaną premierą trzeciego sezonu Bridgerton w serwisie Netflix.

Kolekcja Kiko x Bridgerton obejmuje osiem produktów. Motyw motyla serialu pojawia się na opakowaniu zewnętrznym, a symboliczne projekty graficzne przedstawiają zmianę, rozwój i oderwanie się od norm społecznych. W kolekcji znalazły się między innymi cienie do powiek w paletkach i w płynie, eyelinery, pomadki i błyszczyki.

Jesteśmy niezmiernie dumni ze stworzenia tej kolekcji premium, inspirowanej fascynującym serialem Bridgerton. To marzenie Kiko Milano, idealne dopasowanie, które dodaje kolejny ekscytujący rozdział do naszej historii. Od olśniewających kolorów, zmysłowych formuł i tekstur po urzekające opakowania – każdy element kolekcji Kiko x Bridgerton nawiązuje do popularnego serialu Netflix i wzmacnia tożsamość Kiko Milano w obszarach sztuki, piękna i radości.

powiedziała Simone Dominici, dyrektorka generalna Kiko Milano.

Serial "Bridgerton" to amerykańska produkcja telewizyjna z gatunku dramatu kostiumowego, której akcja rozgrywa się w okresie regencji w Anglii. Seria, stworzona przez Chrisa Van Dusena i wyprodukowana przez Shondę Rhimes, opiera się na popularnej serii powieści autorstwa Julii Quinn. Skupia się na tytułowej rodzinie Bridgertonów, przedstawiając ich życie, miłosne perypetie i skomplikowane stosunki społeczne w zamożnych kręgach londyńskiego społeczeństwa.

Czytaj także: Netflix i Bath & Body Works stworzyły linię kosmetyków inspirowaną serialem Bridgerton

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.04.2024 17:01
Telegraph: Upadek The Body Shop spowodowany został brakiem zabezpieczenia kredytu
Zła passa The Body Shop trwa.WestportWiki, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
The Body Shop znalazł się w administracji po tym, jak jego nowy właściciel nie zapewnił sobie nowego finansowania po wycofaniu linii kredytowej przez HSBC. Aurelius kupił brytyjską markę kosmetyków za 207 mln funtów w listopadzie 2023 r. od brazylijskiego giganta kosmetycznego Natura. Według dziennika Telegraph, HSBC wycofał swoją linię kredytową Aureliusa po sprzedaży The Body Shop, co spowodowało brak w portfelu grupy co najmniej 100 milionów funtów.

Luka finansowa spowodowała, że 48-letnia marka znalazła się w administracji w lutym, zaledwie trzy miesiące po zakupie. HSBC powiadomiła The Body Shop z co najmniej 18-miesięcznym wyprzedzeniem po wycofaniu się z umowy, a w tym czasie Aurelius nie zapewnił sobie nowego finansowania dla przedsiębiorstwa. Źródło podało jednak The Telegraph, że Aurelius nigdy nie został poinformowany o decyzji HSBC o zaprzestaniu udzielania kredytów, a skalę problemów finansowych The Body Shop odkrył dopiero po sfinalizowaniu przejęcia w styczniu 2024 r.

Z punktu widzenia prawa, administracja to procedura regulowana przez przepisy dotyczące niewypłacalności obowiązujące w różnych systemach prawa zwyczajowego, co ma swoje odpowiedniki w postępowaniu upadłościowym w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Jest to mechanizm umożliwiający ochronę podmiotów niewypłacalnych i zapewniający im możliwość kontynuowania działalności. Proces ten stanowi alternatywę dla likwidacji lub może być jej wstępem. Administracja jest inicjowana na mocy zarządzenia administracyjnego, a nadzór nad firmą pod zarządem komisarycznym sprawuje syndyk, pełniący rolę tymczasowego dyrektora naczelnego, odpowiedzialnego za dobra i zobowiązania firmy w imieniu wierzycieli.

Po zakończeniu sprzedaży spółka została poinformowana przez bankierów o zamiarze zaprzestania udzielania kredytów bankowych. Następnie Body Shop został odcięty od dziesiątek milionów funtów kredytu, co miało spowodować znaczny nieplanowany odpływ środków pieniężnych z firmy. Łącznie te zdarzenia dały podstawę do przewidywanego szczytowego zapotrzebowania firmy na finansowanie przekraczającego 100 milionów funtów, czyli znacznie większego niż zapotrzebowanie określone w procesie przejęcia. Upadek The Body Shop spowodował zamknięcie 197 sklepów w Wielkiej Brytanii, co spowodowało utratę około 489 stanowisk pracy.

Czytaj także: The Body Shop walczy o Indie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2024 11:49