15.01.2020/19:43

W sieciach Carrefour i McDonald's w Hiszpanii będą instalowane ładowarki samochodów elektrycznych

Hiszpańskie firmy Endesa i Iberdrola podpisały porozumienia z dużymi sieciami handlowymi i gastronomicznymi w sprawie instalowania stacji ładowania aut elektrycznych na parkingach przy obiektach tych sieci. Wśród stron porozumienia hiszpański portal Olive Press wymienia Carrefour i McDonald's oraz Consum.

Firma Endesa planuje zainstalowanie do 2023 r. 8,5 tys. stacji ładowania, zlokalizowanych głównie przy hipermarketach, supermarketach i w centrach handlowych, w tym w wielu obiektach należących do Carrefoura, a także na parkingach przy restauracjach McDonald's. Z kolei planuje docelowe uruchomienie aż 25 tys. takich ładowarek, także w miejscach publicznych, przy osiedlach mieszkaniowych i w centrach miast.

Hiszpanie coraz chętniej kupują auta hybrydowe i elektryczne. W 2019 r. sprzedaż hybryd wzrosła o 176 proc. r/r., szybko rośnie też sprzedaż samochodów elektrycznych. Dla detalistów to doskonała wiadomość, bo dzięki instalowaniu stacji ładowania przyciągają klientów, których liczba będzie szybko rosła.

Źródło: theolivepress.es

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.