24.03.2020/08:49

W chińskm mieście Wuhan sieci detaliczne na nowo otwierają sklepy po epidemii

Podczas gdy w Europie Zachodniej koronawirus zbiera krwawe żniwo, a w Polsce epidemia dopiero się rozpędza, z Chin napływają optymistyczne wieści. Jak informuje portal YiCai Global, w mieście Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia, handel powoli wraca do normalności.

Wuhan otwiera sklepy z żywnością i artykułami codziennego użytku. Konsumenci mogą – po spełnieniu określonych warunków – robić normalne zakupy. 11 mln ludzi zaczyna oddychać z ulgą.

Przed wejściem do sklepów sprawdzana jest temperatura ciała osób chcących zrobić zakupy. Ich dane personalne są rejestrowane, muszą też okazać aktualne wyniki badania lekarskiego. W sklepach wciąż obowiązują surowe zasady zachowania higieny, a kasjerzy obsługują klientów w ochronnych kombinezonach, maseczkach i rękawiczkach.

Źródło: yicaiglobal.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.