08.03.2021/15:04

W ciągu trzech lat globalna sprzedaż detaliczna żywności wzrośnie o 370 mld euro [RAPORT]

Globalny rynek detaliczny żywności urośnie w latach 2020 – 2022 o 370 mld euro. Stopa średniego rocznego wzrostu CAGR, wyliczona przez firmę IGD, wyniesie 3,1 proc. – relacjonuje serwis European Supermarket Magazine.

Według analiz przeprowadzonych przez IGD, w minionym roku sprzedaż detaliczna żywności na 20 największych rynkach świata wzrosła aż o 325 mld euro, czyli o 8,8 proc. Ten gwałtowny wzrost analitycy tłumaczą pandemią, która znacznie utrudniła konsumentom korzystanie z usług gastronomicznych i zmusiła ich do częstszego spożywania posiłków w domach.

Według danych IGD, cytowanych przez portal ESM, wzrost sprzedaży detalicznej produktów spożywczych będzie bardzo nierównomierny. We Włoszech i Hiszpanii w latach 2020 – 2022 należy się spodziewać spadku sprzedaży o -0,3 proc. Największy rynek świata, USA, odnotuje wzrost zaledwie o 0,2 proc. CAGR. W krajach Europy Zachodniej wzrost będzie umiarkowany – w Niemczech i Francji wyniesie 0,4 proc., choć w Wielkiej Brytanii będzie to 2,3 proc.

Według autorów poracowania, wzrost w krajach Europy Środkowej i Wschodniej będzie wyższy niż na zachodzie kontynentu.

Dla porównania, chiński detal spożywczy w tym samym ujęciu będzie rósł w tempie 5,8 proc., indyjski 7,2 proc., a rosyjski o 4,3 proc. Rynki wschodzące, takie jak Nigeria, Pakistan i Turcja mogą liczyć na dwucyfrową stopę wzrostu CAGR.

Źródło: esmmagazine.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także