24.01.2020/09:23

W KE mówi się o europejskiej pensji minimalnej

Informacja o tym jest zawarta w projekcie Ursuli von der Leyen, szefowej Komisji Europejskiej – czytamy w serwisie onet.pl.

Zgodnie z obietnicą złożoną latem Ursuli von der Leyen przedstawiła projekt europejskiej płacy minimalnej, która ma być „sprawiedliwa”, czyli zapobiegać sytuacji, gdy ktoś pomimo posiadania pracy ledwo wiąże koniec z końcem.

We wtorek 14 stycznia Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje w sprawie europejskiej płacy minimalnej. Potrwają one sześć tygodni. Oficjalnie komisja nie określa dziś konkretnego poziomu płacy minimalnej, ani jakie zasady miałyby wchodzić w zakres regulacji.

Wiadomo, że nie ma mowy o jednej stawce pensji minimalnej dla wszystkich państw. Stwierdza to nawet sama Komisja Europejska w "Nie będzie jednej płacy minimalnej o jednakowej wysokości, która byłaby odpowiednia dla każdego. Każda potencjalna propozycja będzie odzwierciedlała krajowe uwarunkowania, układy zbiorowe lub przepisy prawne".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.