30.03.2022/08:12

W następnym sezonie ceny żywności będą wyższe o kilka do ponad 20 proc.

Nawet o ponad 20 proc. droższe będą ceny niektórych produktów rolno-spożywczych w najbliższym sezonie, wynika z prognoz FAO. W innych przypadkach ceny wzrosną trochę mniej - o kilka lub kilkanaście procent. To efekt tego, iż nie uda się w całości zastąpić niedoboru dostaw produktów rolnych z Rosji i Ukrainy. Podwyżki będą dotyczyć m.in. zbóż, a te przełożą się na inne rynki. Szok cenowy obserwowany jest m.in. na rynku drobiarskim, więc producenci drobiu i jaj podnoszą ceny dla konsumentów. Uzasadniają to tym, że pasze – główny element kosztowy – szybko drożeją.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także