28.08.2020/11:34

W obiegu jest coraz więcej gotówki

30 proc. Polaków korzysta dziś z płatności online częściej niż przed pandemią. Jednak gotówki w obiegu przybyło więcej niż kiedykolwiek – donosi serwis biznes.interia.pl.

Pandemia koronawirusa spopularyzowała płatności elektroniczne. Jednak, jak czytamy w Interii, paradoksalnie zwiększyła się również ilość gotówki w obiegu. Zdaniem cytowanego przez serwis Janusza Wdzięczaka z Instytutu Sobieskiego, to pokazuje, że Polacy dostosowali się do trudnej sytuacji w dobie koronawirusa i starają się przezwyciężyć ją także na płaszczyźnie ekonomicznej

Ekspert zwraca uwagę, że ilość gotówki w obrocie wypłacona z kont bankowych osiągnęła rekordowy poziom, bo Polacy uznali, że w czasach kryzysu chcą mieć gotówkę przy sobie.

Biznes.interia.pl. podaje, że z danych NBP przytaczanych w raporcie Instytutu Sobieskiego "Jak płacą Polacy w epoce pieniądza cyfrowego przed i po COVID-19" wynika, że w kwietniu br. w obiegu była gotówka o wartości 272 mld zł, czyli o ponad 20 mld zł wyższej niż w marcu.

Więcej na biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także