04.03.2021/18:57

Pracownicy PKN Orlen dostaną 150 zł brutto podwyżki od marca

Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto od 1 marca br. Ustalono również wypłatę dwóch nagród jednorazowych, w łącznej wysokości 3 000 zł brutto.

PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku. Wspólne stanowisko uwzględnia bezprecedensową sytuację wywołaną pandemią COVID-19, której skutki makroekonomiczne odczuwalne będą również w 2021 r.

- Inwestujemy w rozwój PKN Orlen, ale też pracowników spółki, których zaangażowanie przekłada się na sukcesy biznesowe. W ramach dialogu ze związkami zawodowymi, wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron oraz korzystne dla pracowników warunki. Wychodzimy z założenia, że motywowanie kadry, a także podnoszenie jej kompetencji jest szczególnie ważne w wymagającym otoczeniu, z którym mierzymy się obecnie w związku z pandemią COVID-19. Dlatego koncentrujemy się na stworzeniu optymalnego środowiska pracy, zapewnieniu odpowiednich warunków, a także pakietu świadczeń socjalnych – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto od 1 marca br. Ustalono również wypłatę dwóch nagród jednorazowych, w łącznej wysokości 3 000 zł brutto. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w 2021 r. doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach Orlen, z możliwością zamiany doładowania Karty na doładowanie indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej. Ponadto uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o wskaźnik 2,7% od 1 stycznia br. oraz waloryzację składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o wskaźnik 2,7% od 1 marca br.

Zawarcie Porozumienia Płacowego było możliwe dzięki wieloletniej efektywnej współpracy pracodawcy i strony społecznej, opartej na konstruktywnym dialogu, zmierzającym do osiągnięcia wspólnego stanowiska oraz dzięki wzajemnej trosce o dobro pracowników i stabilny rozwój Koncernu.  

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ewelina 04.03.2021

    wstawiając zdjęcie stacji benzynowej wprowadzacie nieświadomie opinie publiczna w błąd, takie zdjęcie może sugerować że podwyżki dotyczą pracowników stacji, a tymczasem tak nie jest. ŻADEN PRACOWNIK STACJI orlen nie jest pracownikiem Orlenu a jedynie pracuje u prywaciarza który tym zarządza, na stacjach niestety w ostatnim czasie były obniżki podstawowej pensji podyktowane przez orlen....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także