10.08.2018/10:31

W Polsce franczyza apteczna zamarła, u wschodniego sąsiada odżyła

W Rosji – w przeciwieństwie do Polski – rosną franczyzowe sieci aptek. Dla franczyzowdawców to sposób na szybki rozwój zasięgu bez ryzyka porażki inwestycyjnej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ekspert 20.08.2018

    ,... tekst niestety w dużej mierze "nieścisły" , co do porównań - zaczyna autorka od rynku rosyjskiego, którego w nijaki sposób porównywać z rynkiem polskim nie można, bo: inne regulacje, inna demografia i geografia, inna siła nabywcza, inna dostępność usług farmaceutycznych i medycznych i przede wszystkim SKALA!! nasze największe sieci to w skali rosyjskiej małe pikusie :) to czego nasz sieci na poziomie "+100" nie są w stanie ogarnąć w Rosji jest codziennością dla sieci posiadających >> 1000 aptek . co do franszyz - system rosyjski jest totalnie różny od polskiego i przypomina ten znany m.in. z McDoalds,... ale najlepsze jest wtrącenie kwestii "politycznych" w coś co polityki nie wymaga :( no bo jak odebrać insynuację, ze tzw. "AdA" ogranicza w Polsce franszyzę? jeżeli komuś to przeszkadza to znaczy, ze nie rozumie jak działa rynek farmaceutyczny w Polsce - taka indolencja po prostu dyskwalifikuje,....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.