06.02.2017/13:40

Alta zamierza sprzedać działkę w Siewierzu pod centrum handlowe. Retail Concept chce kupić i budować

Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki ALTA, podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha w Siewierzu. Ma tam powstać centrum handlowo-usługowe i kulturalne, które będzie uzupełnieniem mieszkalnej części dzielnicy Siewierz Jeziorna.

Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży położona jest tuż obok drogi krajowej nr 1 (DK1). Według planów ma tam powstać centrum handlowe średniej wielkości, które obejmować będzie sklepy, punkty usługowe, a także miejsca aktywności kulturalnej. Teren o powierzchni 4 ha znajduje się na obrzeżach powstającej dzielnicy Siewierz Jeziorna, pomiędzy drogą DK1, a częścią mieszkalną położoną w głębi 130 ha obszaru. Przewidywana kwota transakcji może wynieść 8,5 mln zł.

- Zgodnie z realizowanym przez nas planem rozwoju Siewierza Jeziornej, dzielnicy przyjaznej mieszkańcom, chcemy by inwestor w projekcie budowy przestrzeni komercyjnej umieścił również miejsca, w których mieszkańcy Siewierza Jeziornej i okolic będą mogli brać udział w aktywnościach kulturalnych, spotykać się i rozwijać swoje zainteresowania – mówi Robert Jacek Moritz, prezes ALTA S.A.

Budowa Siewierza Jeziornej ruszyła w 2012 r. Park handlowo-usługowy oraz centrum kulturalne, uzupełni ofertę projektowanej dzielnicy i stanie się naturalnym miejscem zakupów, aktywności i spotkań dla mieszkańców dzielnicy i okolicznych miejscowości. Nieruchomość jest w pełni przygotowana do zabudowy. Działka mieści się w bezpośredniej bliskości głównej drogi krajowej ze Śląska do Warszawy.

Potencjalnym nabywcą nieruchomości, z którym podpisano list intencyjny, jest firma Retail Concept specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Retail Concept zajmuje się komercjalizacją i re-komercjalizacją centrów handlowych, opracowywaniem koncepcji architektoniczno-handlowych dla obiektów handlowych, reprezentowaniem najemców w rozwoju sieci sklepów.

Strony zakładają, że obecne porozumienie obowiązuje do 31 października 2017 r. i prowadzą negocjacje mające na celu zawarcie umowy sprzedaży terenu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.