11.05.2017/09:56

W sklepach będzie mniej produktów od małych, regionalnych dostawców?

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi może spowodować ograniczenie liczby produktów oferowanych przez mniejszych, regionalnych dostawców – pisze „Rzeczpospolita”.

Bardzo ogólne zapisy i duża uznaniowość oceny, czy firma faktycznie nadużyła przewagi kontraktowej wobec swojego kontrahenta może negatywnie wpłynąć na współpracę między dużymi sieciami sklepów a dostawcami. Zdaniem cytowanego przez „Rzeczpospolitą” Macieja Ptaszyńskiego, dyrektora generalnego Polskiej Izby Handlu, sieci będą faworyzować większe firmy, co może prowadzić do bankructw tych mniejszych.

Branżą spodziewa się, że w efekcie ustawy jeszcze bardziej wzmocnią się dyskonty, bo – ze względu na węższą ofertę i mniejszą liczbę dostawców – zmiana przepisów dotknie je w ograniczonym stopniu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • PIS myśli tylko o sobie 12.05.2017

    Wszystkie ruchy nacjonalistyczno-populistyczne , takie jak PIS, to robią dużo krzyku jak to chcą poprawić los najbiedniejszych i najsłabszych a w praktyce to myślą tylko o korycie dla siebie (Misiewicze, samoloty za dwa miliardy, podwyżki po wiele tysięcy dla niekompetentnych pisowców wprowadzanych do tysięcy firm państwowych i urzędów).

  • roman 12.05.2017

    Kolejny "sukces" rządu. Wszystkie huczne postulaty kończą się konsekwencjami dla tych, którym miały służyć. Brawo róbcie tak dalej, skończymy w zaścianku

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.