05.04.2020/17:32

W sklepach będzie trzeba nosić maseczki ochronne? Minister: Powinniśmy iść w tym kierunku

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zasugerował, że powoli trzeba zacząć zastanawiać się nad wprowadzeniem obowiązku zakładania maseczek. - Powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy - powiedział Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Magazynu TVN24.

Takie rozwiązanie wprowadzono już zresztą w m.in. w Czechach i na Słowacji, a także w wielu miastach w Niemczech. - Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził minister zdrowia. Przypomnijmy, że w Polsce potwierdzono już ok. 4000 zakażeń koronawirusem.

Łukasz Szumowski zapytany kiedy epidemia koronawirusa może się skończyć odpowiedział, że „teraz nie ma szans, żeby na takie pytanie odpowiedzieć i zapewnić, że to będzie za dwa, cztery albo za sześć miesięcy.”

Przypomnijmy, że podczas konferencji 4 kwietnia minister zdrowia został zapytany, czy rząd zamierza zmienić rozporządzenie w sprawie uzależnienia dopuszczalnej liczby klientów w sklepie od jego powierzchni, odpowiedział, że rząd stale analizuje tę kwestię. - Analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków, patrzymy, jak te regulacje, które wprowadzamy działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej – powiedział Łukasz Szumowski.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • ola 11.04.2020

  a gdzie te CERTYFIKATY na maseczki????
  kto dał mu prawo do używania tytułu lekarza????

 • podatnik 06.04.2020

  wy towarzyszu z tzw. dobrej zmiany to przede wszystkim powinniście iść w kierunku podania się do dymisji z tym czymś co chyba ktoś dla draki nazwał rządem. Ostatnie dni i kuriozalne pomysły wcielane bez żadnej refleksji w życie, dobitnie pokazały że rządzenie/zarządzanie krajem to coś co jest po za zasięgiem waszego intelektu.

 • Nikon 06.04.2020

  Zamiast przeznaczyć 10 miliardów na TVP Propaganda , 18 miliardów na samoloty F35 i 40 miliardów na port lotniczy to pis powinien przeznaczyć te środki dla ratowania ludzi i gospodarki - wsparcie firm, maseczki, rękawiczki, respiratory, polowe szpitale, itd.

 • Rafik 06.04.2020

  Jedno wielkie oszustwo. Maseczek nie było dostępnych, nie były rekomendowane. Teraz się zorganizowaliśmy, to min.Szumowski zmienia front. Cały świat wymaga zakladania maski, tylko nie w Polszy...
  ARMat. dziwnym firmom w lutym sprzedaje profesjonalne maski za 10 zl/szt. Na rynku momentalnie takie osiągają cenę 300-400 zl. Później się dziwić, że prawie 20 proc.chorych to personel medyczny...

 • Adaś 05.04.2020

  Zapewnicie dostęp do maseczek, rękawiczek i środków chemicznych i uruchamiajcie wszystkie firmy i sklepy bo za miesiąc będziemy jako kraj bankrutami. Niech osoby starsze i osoby chore zostaną odseparowani w domach/szpitalach/akademikach a reszta do roboty

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.