17.02.2020/20:39

W sklepach w Hongkongu brakuje... papieru toaletowego

Epidemia koronawirusa sprawiła, że mieszkańcom Hongkongu zaczyna brakować tak podstawowych produktów, jak papier toaletowy. W lokalnych mediach nie brakuje doniesień o braku towaru na półkach, a także... o jego kradzieżach.

Jak podaje agencja Bloomberg, rolka papieru toaletowego stała się w ostatnich dniach w Hongkongu "alternatywną walutą". Agencja cytuje Amerykanina Joela Warnera z funduszu Solitude Capital Management, który zamówił na Amazonie ponad 200 rolek papieru toaletowego. Za samą tylko wysyłkę towaru do Hongkongu zapłacił ok. 200 dolarów. - Teraz rolka papieru to prezent lepszy niż wino - powiedział Warner dziennikarzom Bloomberga.

Z kolei portal "Hongkong Free Press" informuje o poniedziałkowym napadzie na kierowcę ciężarówki dowożącej produkty do jednego z supermarketów sieci Wellcome. Uzbrojeni w noże przestępcy ukradli 600 rolek papieru toaletowego wartych łącznie 130 dolarów, ale także ryż, makaron czy artykuły higieniczne.

Według francuskiej agencji AFP, w Hongkongu potwierdzono dotychczas 58 przypadków zarażenia koronawirusem. Pojawienie się epidemii w zamieszkanym przez ok. 7 mln osób mieście wywołało panikę wśród obywateli. Przełożyła się ona na braki podstawowych towarów w sklepowych półkach. Chodzi głównie o papier toaletowy i artykuły higieniczne, ale także maski na twarz chroniące przed rozprzestrzenianiem się wirusów.

Agencja AFP cytuje wypowiedź przedstawiciela Rady Konsumentów w Hongkongu, który polecił mieszkańcom, aby nie gromadzili zapasów papieru toaletowego, gdyż - ze względu na wilgotny klimat - produkty te mogą po prostu... spleśnieć. Z kolei sieć supermarketów Wellcome zapewniła w oświadczeniu, że brak dostępności papieru toaletowego był zjawiskiem chwilowym, wynikającym z nagłego, nadzwyczaj dużego popytu, a sytuacja powinna się wkrótce unormować.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.