03.03.2020/11:35

W Top Marketach nie zabraknie towaru. Magazyny przygotowane na koronawirusa

Przedstawiciele Polskiej Grupy Supermarketów, zrzeszającej wokół siebie sklepy Top Market, są przygotowani na wzmożone zapotrzebowanie na artykuły pierwszej potrzeby. Spółka PGS przygotowała się na pojawienie się koronawirusa w Polsce.

W związku z epidemią koronawirusa i jego potencjalnym wykryciem w Polsce, grupa PGS maksymalnie zwiększa zatowarowanie magazynu centralnego, starając się przygotować na reakcje klientów obserwowane na zachodzie i południu Europy. Z komunikatów części polskich sieci i sklepów internetowych wynika, że popyt na niektóre kategorie produktowe wzrósł nawet dwukrotnie - podano w komunikacie.

Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów zapewnia, że zapasy w magazynie centralnym pozwalają na zaopatrzenie sklepów nawet w czasie zwiększonego zapotrzebowania na niektóre artykuły. Jednocześnie spółka stale monitorują sytuację w swoich sklepach, w tym w sieci Top Market.

Firma zareagowała na doniesienia medialne o brakach na półkach we Włoszech i w Niemczech, a także w Polsce. Makarony, sosy, produkty suche i wody mineralne były masowo wykupowane w obszarach, w których stwierdzono przypadki zarażenia koronawirusem. Również w Polsce informowano o pustych półkach sklepowych. Polska Grupa Supermarketów śledzi obecną sytuację w swoich placówkach. Przemysław Gaszewski podkreśla, że grupa na bieżąco otrzymuje raporty stanów zaopatrzenia. – Dołożymy wszelkich starań, aby w naszych sklepach nie zabrakło towarów, w szczególności artykułów pierwszej potrzeby – dodaje. 

– Jesteśmy zaskoczeni relacjami niektórych przedstawicieli handlu o tak wysokim wzroście popytu. Na dane te patrzymy jednak z dozą podejrzliwości. Jak na razie nie zaobserwowaliśmy by nasi klienci dokonywali dużych zapasów. Owszem, w przypadku produktów sypkich i pierwszej potrzeby dostrzegliśmy wyższy niż oczekiwany wzrost sprzedaży, jednak płynność z pewnością zostanie zapewniona – mówi przedstawiciel PGS.

Przedstawiciele PGS uważają, że nie ma jakiegokolwiek zagrożenia dostaw czy wzrostu cen. Jednocześnie właściciele sklepów zrzeszonych m.in. w sieci Top Market zostali poinformowani, aby zwracać uwagę na procedury związane z profilaktyką i higieną. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Fanklub z Kujaw 03.03.2020

    brawo Przemo :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.