07.08.2018/08:59

Walka o sklepy na lotnisku Chopina

Lagardere Travel Retail poszedł do sądu w sprawie swoich sklepów na lotnisku Chopina. Firma nie zgadza się z wyborem Baltony na operatora 14 lokali o powierzchnie prawie 3 tys. mkw. - pisze Puls Biznesu.

Puls Biznesu dotarł do dokumentów związanych ze sprawą wyboru Baltony na nowego operatora sklepów. Pierwsze przetargi zostały ogłoszone już w maju 2017 roku. Ofertę złożyło tylko LTR, ale postępowanie zostało umorzone ze względu na niezadowalającą wysokość oferty.

W lutym br. ruszyło kolejne postępowanie. Tym razem były to negocjacje, w których wzięło udział m.in. LTR. Dopiero po ich zakończeniu firma stwierdziła, że tryb ten był niezgodny z prawem. W wyniku negocjacji udało się dojść do porozumienia z Baltoną. Przypomnijmy, Baltona żądała od zarządu portu 430 mln złotych za przedterminowe wypowiedzenie umów najmu w 2012 roku.

Do porozumienia doszło w momencie, kiedy Baltona zdecydowała się na rezygnację z roszczeń, jeśli zarząd lotniska zaakceptuje jej ofertę. LTR w oficjalnych komunikatach deklarowało, że przedstawiło znacznie lepszą ofertę, która dla lotniska jest korzystniejsza nawet o ponda 83 mln złotych.

Jak wynika z ujawnionych przez Puls Biznesu dokumentów, obie oferty były zbliżone do siebie jeśli chodzi o wysokość czynszu (729,87 do 729,88 mln złotych w perspektywie 9 lat). LTR miało o 1,5 mln złotych lepszą ofertę w części zmiennej uzależnionej od wyników sprzedażowych. LTR miałoby także przewagę, jeśli chodzi o tzw. ulgę adaptacyjną w wysokość 15-18 mln złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.