18.10.2019/15:26

Walmart otworzył w jednym z marketów pierwszą… przychodnię lekarską

Amerykański gigant handlowy uruchomił w jednym ze swoich super-sklepów w Dallas pierwszą przychodnię lekarzy-specjalistów Walmart Health center. To efekt trwającej ponad rok współpracy ze profesjonalnymi organizatorami usług zdrowotnych, z pomocą których detalista chce uruchamiać tzw. one-stop-shop z tanimi usługami medycznymi – informuje USA Today.

Walmart już od dawna zarabia krocie na segmencie „zdrowie i uroda” – w ubiegłym roku fiskalnym przychody netto ze sprzedaży produktów i usług z tego zakresu wyniosły blisko 36 mld dolarów. Pochodziły m.in. ze sprzedaży leków na receptę i OTC, z salonów optycznych oraz innych usług, takich jak szczepienia, badania laboratoryjne czy konsultacje specjalistów. Firma ma już 19 przychodni Care Clinic, w których realizowane są tego typu usługi.

Jak jednak zauważa USA Today, projekt z Dallas to zupełnie nowa skala działania. Jest to miejsce, gdzie pod jednym dachem – w jednym z marketów sieci – dostępny jest szeroki zakres świadczeń medycznych w przystępnych cenach.

Świadczenia dostępne w Walmart Health center obejmują podstawową opiekę zdrowotną, pilną pomoc lekarską, testy laboratoryjne, diagnostykę obrazową, EKG, doradztwo medyczne, opiekę stomatologiczną i okulistyczną oraz badania słuchu.

Firma liczy na zainteresowanie usługami części z rzeszy klientów odwiedzających codziennie markety sieci.

Warto też zaznaczyć na marginesie, że w zmodernizowanym obiekcie w Dallas znajduje się też przychodnia weterynaryjna.

Żródło: usatoday.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mikey 18.10.2019

    Dallas, GA... pisza amerykanskie zrodla. A wiec miasteczko Dallas w Georgii, a nie miasto Dallas w Tekasie. Jak ktos u Was przeczyta z Dallas, TX, gdzie jest duzo Polonii to bedzie szukal sklepu widmo... ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.