16.08.2019/12:38

Walmart raportuje fantastyczne wyniki finansowe. Sprzedaż online szybuje pod niebiosa

Największy detalista świata już 20. kwartał z rzędu notuje wzrost sprzedaży w USA. Rosną także zyski i systematycznie zwiększa się liczba klientów. Sprzedaż online wystrzeliła w górę o 37 proc.!

Łączne przychody wzrosły w minionym kwartale o 1,8 proc., do kwoty 130,38 mld dolarów – rok wcześniej było to 128,03 mld – podczas gdy prognozy mówiły o 130,11 mld. Sprzedaż netto w USA wzrosła o 2,9 proc., do kwoty 85,20 mld dolarów, wobec 82,82 mld rok wcześniej.

Dochody netto wyniosły 3,61 mld dolarów, czyli 1,26 dolara na akcję. Rok wcześniej firma odnotowała stratę netto w wysokości 861 mld dolarów.

Walmart odnotował ponadto imponujący wzrost sprzedaży online – w ciągu kwartału sprzedaż wzrosła o 37 proc.r/r! Według deklaracji firmy, w całym roku fiskalnym można się spodziewać wzrostu sprzedaży w kanale e-commerce o ok. 35 proc. rok do roku.

Sieć przyznała w komunikacie, że ogromny wzrost sprzedaży online zawdzięcza systematycznemu rozwojowi usługi dostaw w ciągu jednego dnia – obecnie jest ona dostępna dla ok. 75 proc. mieszkańców USA. Obecnie już ponad 2,7 tys. marketów sieci udostępnia punkty odbioru zamówień spożywczych, przy czym w ponad 1,1 tys. lokalizacji zakupy spożywcze można odebrać już w dniu zamówienia.

W kolejnym kwartale należy się spodziewać dalszego wzrostu sprzedaży, m.in. dzięki lipcowej kampanii wyprzedażowej Amazon Prime Day, podczas której Walmart oferował konkurencyjne promocje.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.