12.12.2016/10:04

Walutomaty Fritz Group w Tesco i na BP

Fritz Group podpisała umowę, na mocy której w hipermarketach sieci staną walutomaty. Takie urządzenia będące całodobowymi kantorami stoją już na stacjach BP - donosi „Puls Biznesu”.
 

Walutomaty to pomysł Fritz Group, spółki założonej przez Ryszarda Fryca, będącej ważnym graczem na rynku wymiany walut w internecie. Kantory Automatyczne 24, w których można wpłacać i wypłacać  do ośmiu różnych walut to pierwsze takie urządzenie na świecie. Wyglądają jak bankomaty, ale mają dodatkowy pojemnik na bilon.

Obecnie walutomaty działają na ponad 20 stacjach BP, głównie przy granicach i w dużych miastach. Firma oprócz umowy z BP, podpisała także z Tesco. Pięć takich maszyn stanie w hipermarketach koło zachodniej granicy. Od niedawna jeden działa w Galerii Zakopianka w Krakowie. W sumie do końca roku ma być ich w całym kraju 60.

Wymiana waluty w automacie to niszowa, ale dochodowa usługa. Przecietna maszyna generuje dziennie ponad 4500 euro obrotu, a inwestycja w nie zwraca się już nawet po trzech miesiącach. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.