09.05.2017/16:11

Warren Buffett przepowiada śmierć handlu detalicznego, jaki znamy

- Centra handlowe przeniosły się do internetu - powiedział amerykański multimiliarder Warren Buffett. Dodał, że za 10 lat handel detaliczny w niczym nie będzie przypominał dzisiejszego. Inwestor nie tylko przepowiada zmierzch tradycyjnego handlu, ale także wycofuje swoje inwestycje w branżę – donosi Business Insider.

Warren Buffett, inwestor, finansista i jeden z najbogatszych ludzi na świecie powiedział, że nie ma złudzeń co do tego, że za dekadę handel może wyglądać tak jak dzisiaj. Jego zdaniem zmieni się on nie do poznania, a w procesie ewolucji handlu czeka nas parę niespodzianek. Biznesmen dodał, że świat cały czas ewoluuje i będzie podlegał ewolucji w przyszłości, tylko tempo zmian będzie się zwiększać.

Jak podkreśla Business Insider, Buffett od jakiegoś czasu zmniejsza swoje inwestycje w handel detaliczny. W lutym kontrolowany przez niego fundusz Berkshire Hathaway wysłał sygnał ostrzegawczy do branży, pozbywając się wartych 900 mln dolarów akcji sieci Walmart. Po tej operacji inwestorowi nie zostały już praktycznie żadne akcje największego detalisty świata, a działo się to w momencie gdy Walmart zainwestował miliardy, aby dogonić Amazona na polu sprzedaży online. W wywiadzie dla CNBS inwestor stwierdził, że w erze Amazona handel to dla niego „zbyt trudna” inwestycja i że kilka razy już źle zainwestował w tę branżę, mi.n w Tesco.

Komentarze Buffetta pojawiają się w trudnym czasie dla amerykańskiego handlu. Skala zamknięć i bankructw nie ma precedensu. Od początku roku w USA zamknięto już ponad 3200 sklepów stacjonarnych, a do końca roku ich liczba może sięgnąć 8600.

Źródło: Business Insider

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 10.05.2017

    Zmieni się nie tylko handel detaliczny, ale cały łańcuch dostaw i handlu łącznie z hurtem, kto nie wsiada do tego pociągu teraz może zostać sam na stacji

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.