18.01.2020/16:04

Wiadomo, gdzie powstanie drugi sklep Primark w Polsce! Sieć chce podbić naszą część Europy

Irlandzka sieciówka chce podbić rynki Europy Środkowej. Wiosną otwarta zostanie pierwsza lokalizacja w Polsce – w Galerii Młociny, a drugi sklep planowany jest w Poznaniu. Oprócz tego w 2020 r. uruchomionych zostanie łącznie 18 sklepów w Europie Środkowo-Wschodniej. Sklepy Primark pojawią się m.in. w Czech i na Słowacji.

Informacja o drugiej lokalizacji irlandzkiej sieci w Polsce pochodzi z komunikatu dot. wyników finansowych Associated British Foods, spółki, która jest właścicielem Primarka. Firma podpisała już umowę na wynajem lokalu w jednym z poznańskich centrów handlowych.

Klienci z Polski mogli dotychczas korzystać z zakupów przez internet. Wiosną planowane jest długo wyczekiwane otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce – w Galerii Młociny. Jak już informowaliśmy, trwa właśnie rekrutacja pracowników, a w galerii trwają przygotowania do otwarcia dwupiętrowego lokalu o powierzchni 3660 mkw.

Według nieoficjalnych informacji, Primark myśli o 4 sklepach w Polsce. Sieć zamierza również w tym roku podbić rynek czeski i słowacki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Adria. O 18.01.2020

    To będzie galeria Posnania I być może Kraków Bonarka.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.