11.05.2020/12:47

Wiceprezes LPP: W ciągu dnia sprzedaliśmy jedną sztukę odzieży

Sławomir Łoboda, wiceprezes LLP, przewiduje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że centra handlowe będą zamykane, a sieci będą padały.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Darko 16.05.2020

  LPP tym płaczkom marże spadną z 90% na 70.
  No tragedia. Trzeba nie płacić czynszów.

 • Taktak 12.05.2020

  Ja od dawna nie ubieram się w galeriach.tylko w Internecie i butikach lub lumpeksie. Więc dla mnie to beż znaczenia czy je zamkną czy nie. I tak słabe te rzeczy. Wszystko ma jedno kopyto. Lepiej pójść do lumpu i znaleźć coś dobrego. Skoro wytrzymał 1000 pran i się trzyma i wygląda to będzie służyło dalej. W butiku z kolei mam niepowtarzalne rzeczy. W Internecie też sprawdzone marki i rozmiarówki. Więc galerie mogą dla mnie nie istnieć. No chyba że spożywka czasami.

 • azs 12.05.2020

  do @gość, ten sklep X, o którym mówisz zrobił dużą wyprzedaż towarów, które stały, bądź wisiały 2 miesiące. Stąd ta kolejka. Inni jakoś nie wyprzedają tak asortymentu.

 • Stefan 12.05.2020

  LPP jak wiadomo nie swojej produkcji w Polsce. Więc ciężko im chyba będzie szybko przygotować coś nowego. Ale chłopcy coś wymyślą - to oni pierwsi zaczęli kupować koszule w Chinach z pominięciem cła i sprzedawać je legalnie w sklepach. Jak to zrobili ? Ktoś usłużny im pomógł ...

 • amigo 12.05.2020

  Pytanie gdzie pójdzie LPP ze swoimi markami? Nie ma tyle lokali po za galeriami, żeby przenieść sprzedaż. Drugie zagrożenie to wyjście z galerii może okazać się strzałem w kolano ponieważ jak za jakiś czas ludzie wrócą to co wtedy? Okaże się, że to był błąd.

  Obecnie widzę nowy model sklepów budowanych w różnych miastach czyli jeden budynek parterowy z parkingiem i w tym budynku wejście do każdego sklepu oddzielnie.

  Na pewno trzeba dewersyfikować sklepy i nie mieć 100% W Galeriach.

 • Dan 12.05.2020

  Skoro mają prawo do wypowiedzenia lub renegocjowania umów to się nie dziwię, że z tego korzystają. W końcu w centrach jest teraz znacznie mniej ludzi.

 • sprzedaz 12.05.2020

  Patrząc po ich wynikach sprzedaży w ostatnich latach to raczej na brak klientów w normalnych warunkach nie narzekają.

 • @galernik 12.05.2020

  Heh dobre, akurat salony LPP nakręcają ruch w galeriach, miedzy innymi to dzięki Reserved tyle ludzi przychodzi do galerii.

 • galernik 12.05.2020

  Jak LPP ma kiepski towar i nikt nie chce tego kupować, to samo jest sobie winne.

 • Gość 12.05.2020

  Życzę wszystkim jak najlepiej - ale dlaczego do sklepu "X" była kolejka na 20/40 min stania przez cały dzień żeby wejść do środka (limit wejść to 144 osoby - jedna z galerii w Rzeszowie), a w innych pustki?
  Ludzie idą za towarem dobrej jakości i za nowymi dostawami - niestety w większości sklepów towar sprzed zamknięcia i w cenach często podwyższonych, jak w lutym/marcu - a oczekiwane były promocje, coś nowego.
  Były 2 miesiące żeby choć trochę się przygotować, zreorganizować zaopatrzenie, itp. - niektórzy ten czas przespali, jakby świat miał się skończyć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.