06.06.2020/08:29

Wielka Brytania chce zrezygnować z zakazu handlu w niedziele

Brytyjski rząd zamierza poluzować zakaz handlu w niedziele wydłużając czas pracy sklepów. Będą one mogły pozostać otwarte przez cały dzień w niedzielę, a restauratorzy dostaną zgodę na uruchomienie ogródków piwnych w ramach rządowych planów stymulowania gospodarki – podaje dziennik The Times.

Zakaz handlu w niedziele w Wielkiej Brytanii może zostać zawieszony na rok, a kawiarnie i puby maja uzyskać zgodę na podawanie jedzenia i picia na zewnątrz.

Według The Times, na Downing Street opracowywane są przepisy, które umożliwią otwarcie większych supermarketów przez ponad sześć godzin w niedziele. Ministrowie zostali poproszeni o przedstawienie pomysłów na reformy, które pozwolą firmom dostosować się do wstrząsu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Urzędnicy państwowi są również proszeni o znalezienie sposobów zapewnienia, że ​​niezbędne usługi mogą działać, podczas gdy dystans społeczny zostanie utrzymany.

Nowe prawo będzie obowiązywać obok budżetu, ustalonego na lipiec, który ma obejmować obniżki podatków na wydatki konsumpcyjne i inwestycje biznesowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.