06.07.2018/08:44

Wielka transakcja na rynku magazynowym. Właściciela zmieniają centra Eurocashu i Carrefoura

Redefine Properties kupił za ponad 800 mln złotych portfel dziewięciu nieruchomości logistycznych, wynajmowanych m.in. przez Carrefour, Kaufland czy Eurocash - poinformowała firma.

Redefine to inwestor typu REIT działający w Polsce od 2016 roku. Do tej pory firma koncentrowała się na centrach handlowych. Nowa akwizycja została wykonana wspólnie z Griffin Real Estate, która to przejmie 5 proc. udziałów w portfelu.

Do tej pory nieruchomości należały do inwestora z USA. Ich łączna powierzchnia to ponad 313 tys. mkw. Obecnie są one wynajęte w 98 proc. Wśród najemców, oprócz spożywczych sieci handlowych, wymienić można m.in. Saint Gobain, Hellmann, Media Expert, CEVA czy BRANDBQ. Średnia długość umowy najmu to 3,5 roku.

Największa nieruchomość zlokalizowana jest pod Sosnowcem (Panattoni Park Sosnowiec II). Jej powierzchnia najmu to ponad 64 tys. mkw. Oprócz niej właściciela zmieniają: Łódź Business Centre I i II, Panattoni Park Kraków II, Panattoni Park Warsaw Airport I, Panattoni Park Poznań IV, Panattoni Park Kraków III oraz Panattoni Park Bydgoszcz II i III. Średni yield dla inwestycji to 7,13 proc.

Oprócz przejęcia, Redefine podpisało umowę na realizację kolejnych 24 centrów logistycznych wspólnie z Panattoni, jedną z największych firm z sektora magazynowego w Europie. Porozumienie obejmuje wyłączne prawo do współpracy przy ich realizacji przez pięć lat. Łączna powierzchnia inwestycji może wynieść nawet 1,9 mln mkw.

Jak wynika ze szczegółów porozumienia, priorytet Redefine do inwestowania w nieruchomości budowane przez Panattoni wygaśnie, jeśli przez pierwsze 3 lata inwestor nie wyda na realizację projektów co najmniej 300 mln euro, a także jeśli odrzuci możliwość wejścia w 5 projektów pod rząd. Łączna wartość inwestycji może przekroczyć 1 mld euro.

Pierwszy projekt, w który Redefine może się zaangażować, to budowa centrum o powierzchni prawie 100 tys. mkw. w Strykowie. Kompleks realizowany będzie w dwóch etapach, przy czym pierwszy jest już o krok od otwarcia. Etap drugi rozpocznie się w lutym 2019 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.