29.11.2019/06:44

Wiemy, gdzie ruszy drugi sklep Spar Group w Polsce

Kolejny sklep Spar Group w Polsce uruchomiony zostanie przy ul. Druskienickiej 12 w Poznaniu - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Podobnie jak w przypadku ruszającej dzisiaj placówki w warszawskim CH Blue City, sklep przejdzie rebranding z Piotra i Pawła na Eurospar.

Lokalizacja przy ul. Druskienickiej 12 w Poznaniu jest wyjątkowo istotna dla Spar Group, gdyż jest to punkt działający w centrali Piotra i Pawła, która niedawno stała się również polską centralą dla Spar Group.

Spar Group posiada większościowe udziały w sieci Piotr i Paweł. Południowoafrykańska grupa zapowiedziała już, że szyld Piotr i Paweł docelowo zostanie wygaszony. Sklepów Piotr i Paweł aktualnie działa ok. 65.

- Nie chcę, żebyśmy po prostu zmienili markę tych sklepów – nie sądzę, żeby służyło to czemukolwiek. Każdą z operacji rebrandingu oceniamy teraz na podstawie jej potencjału. W tych lokalizacjach, z których jesteśmy zadowoleni, zmienimy markę niemal natychmiast. Pozostałe będziemy ulepszać, a dopiero potem wdrażać proces rebrandingu - zapowiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Rob Philipson, członek zarządu Spar Group.

Proces rebrandingu Piotra i Pawła powinien potrwać maksymalnie 2-3 lata. Wraz ze zmienianiem szyldu na sklepach, Spar Group będzie poszukiwało franczyzobiorców chętnych do objęcia poszczególnych placówek w zarządzanie. Docelowo wszystkie placówki handlowe działające pod szyldem Spar mają być zarządzane przez niezależnych detalistów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.