25.05.2020/09:17

Wierzyciele TXM S.A. porozumieli się w sprawie układu

Zarząd TXM S.A. w restrukturyzacji poinformował, że 15 maja zatwierdzone zostało głosowanie na układem. Wierzyciele przyjęli go bez zwoływania zgromadzenia.

Za układem zagłosowało 89,45 proc. większości osobowej oraz 86 proc. większości kapitałowej. Z kolei przeciw powiedziało się 10,55 proc. większości osobowej oraz 14 proc. większości kapitałowej.

Jak podkreśla spółka w komunikacie, postanowienie to jest następstwem wykonania przez Nadzorcę Sądowego zobowiązania zawartego w sentencji postanowienia Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy w Warszawie z dnia 15 stycznia 2020 roku określającego tryb głosowania nad układem w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki.

TXM S.A to właściciel sieci dyskontów odzieżowych Textil Market. Obecnie działa ich w Polsce 213. Spółka od pewnego czasu wdraża działania naprawcze. Pod koniec listopada 2019 r. zawarła z bankami umowę restrukturyzacyjną, która będzie obowiązywać maksymalnie do końca 2026 r. Ma to zapewnić stabilne finansowanie w kolejnych okresach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.