09.06.2020/12:18

Wiktoria Brauksiepe nową dyrektor finansową w firmie Henkel Polska 

Henkel Polska ma nową dyrektor finansową. Z początkiem maja 2020 r. funkcję tę objęła Wiktoria Brauksiepe. Będzie odpowiadać za polski rynek oraz w regionie Europy Północno-Wschodniej.

Wiktoria Brauksiepe zastąpiła na stanowisku dyrektora finansowego w firmie Henkel Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r. Nowa szefowa finansów związana jest z firmą Henkel od 11 lat. Wcześniej rozwijała swoją karierę w centrali firmy w Niemczech na stanowiskach zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. 

– Czuję się ogromnie zaszczycona, iż powierzono mi sprawowanie funkcji dyrektor finansowej w polskim oddziale firmy. Polska to nie tylko bardzo ważny region dla Henkla, ale także mój kraj rodzinny. W nowej roli chciałabym przede wszystkim wykorzystać zdobyte przeze mnie międzynarodowe doświadczenie, by wspólnie z moim zespołem realizować w dziale finansowym nową strategię ukierunkowanego wzrostu Henkla, a także kontynuować wzmacnianie współpracy z jednostkami biznesowymi i innymi funkcjami korporacyjnymi – powiedziała Wiktoria Brauksiepe.  

Nowo mianowana dyrektor Henkela odpowiada za zarządzanie finansami firmy. Do jej zadań należy między innymi sprawozdawczość finansowa zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, sprawozdawczość podatkowa, kontroling działalności gospodarczej firmy i wsparcie decyzji biznesowych. Wiktoria Brauksiepe jest odpowiedzialna także za zarządzanie ryzykiem kredytowym.

Wiktoria Brauksiepe jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu w Münster.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.