06.05.2020/15:11

Witryny sklepów z jedzeniem dużo szybsze od aptecznych – na czele rankingu Lidl

Dane dotyczące polskiego rynku e-commerce wskazują, że  branża spożywcza jest na wzmożone zakupy online przygotowana znacznie lepiej od farmaceutycznej. 

To wnioski z najnowszych badań firmy Hostersi, która przyjrzała się czasom ładowania polskich internetowych sklepów spożywczych i aptek w czasie walki z koronawirusem. Zwycięzcą w branży spożywczej okazał się serwis lidl-sklep.pl z czasem ładowania 2,1 sekundy, drugą pozycję zajęło frisco.pl z czasem 4,4 sekundy. Wśród aptek zwycięzcą jest wapteka.pl z czasem 5,0 sekundy, drugie miejsce należy do doz.pl z czasem 8,0 sekund. Dystans między najszybciej załadowanym sklepem spożywczym a apteką wynosi aż 2,9 sekundy. Ostatnie miejsce w branży spożywczej należy do sklepu tesco.pl, który ładuje się aż 13 sekund. Natomiast w przypadku aptek stawkę zamyka aptekagemini.pl z czasem ładowania 9,9 sekund. Różnice pomiędzy poszczególnymi sklepami, choć pozornie wydają się nieduże przekładają się na komfort zakupów. Złożenie zamówienia online w drugim pod względem szybkości odświeżania sklepie oferującym żywność zajmuje klientom 200% czasu więcej niż w pierwszym. Przy porównaniu e-sklepu sieci Lidl i Tesco różnica ta sięga aż 600%. 

Dodajmy, że sklepu internetowe mają o co walczyć. Z raportu Nielsen Connect, „Wpływ Covid-19 na zachowania konsumentów”, wynika, że swoją aktywność w zakresie zakupów online dla produktów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych zwiększyło aż 30 proc. Polaków.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient LIDLA 06.05.2020

    Od kiedy lidl-sklep.pl to branża spożywcza, skoro Lidl sprzedaje przez www tylko art. przemysłowe?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.