23.04.2014/15:40

Właściciel Biedronki gorszy tylko od Orlenu

Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zajęła drugie miejsce w prestiżowym rankingu przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” – Lista 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw.

Spółka awansowała o dwie pozycje w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. Głównym kryterium branym pod uwagę w przygotowywanym rankingu były przychody – w ub.r. sprzedaż netto sieci Biedronka wzrosła o 15 proc. w porównaniu z rokiem 2012 i wyniosła ok. 32 mld zł. Lepszymi wynikami w Polsce może pochwalić się tylko niezagrożony na pozycji lidera PKN Orlen, którego przychody są blisko czterokrotnie większe. To, że jeszcze w 2007 roku właściciel Biedronki był notowany na 22. miejscu rankingu pokazuje, jak zawrotny sukces odniosły w naszym kraju dyskonty. Jeronimo Martins Polska to największy prywatny pracodawca w Polsce – zatrudnia prawie 50 000 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.