30.05.2014/13:24

Właściciel Biedronki przejmuje 11 sklepów Marcpolu

Jeronimo Martins Polska może przejąć część mienia spółki Marcpol. Właściciela zmieni 11 sklepów w woj. mazowieckim, łódzkim i śląskim - informuje UOKiK.

Chodzi o wniosek, który właściciel Biedronki złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w marcu 2014 roku. Postępowanie przeprowadzone przez Urząd wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. W ramach transakcji 11 sklepów należących do Marcpol – pięciu w Warszawie, a także w Markach, Laskach, Wyszkowie, Radomsku, Łodzi i Zabrzu – rozpocznie działalność pod szyldem Biedronki. W trakcie prowadzonego postępowania Urząd zbadał wpływ transakcji na lokalne rynki sprzedaży AKCU, zlokalizowane w pobliżu przejmowanych placówek. Analiza wykazała, że Jeronimo Martins Polska nie osiągnie na nich pozycji dominującej i nadal będzie musiała rywalizować z innymi sklepami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.