11.08.2018/21:11

Właściciel sieci OBI i KiK kończy rok na dużym plusie

Grupa Tengelmann, rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 150-letnią historią, podsumowała zakończony rok obrotowy. Zamknęła go obrotami na poziomie 7,5 mld euro netto, co jest wynikiem o 3,8 proc. wyższym r/r. Największy wpływ na tak dobry wynik miały takie handlowe szyldy z portfolio firmy, jak: OBI, KiK, TEDi i babymarkt.de, które utrzymały wiodące pozycje w swoich segmentach rynku detalicznego.

Sklepy typu „dom i ogród” OBI najlepiej radziły sobie w Austrii, Czechach, Słowenii i na Słowacji. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań typu „cross-channel” na rynku majsterkowania. Ma się tym zająć specjalnie utworzona jednostka – OBI Next. W minionym roku obrotowym sprzedaż OBI zwiększyła się o 1,7 proc., do 6,18 mld euro netto. Pod koniec 2017 roku OBI zatrudniało 65 183 pracowników, posiadało 655 sklepów w 11 krajach, w tym 352 w Niemczech.

Z kolei firma KiK, prowadząca dyskonty odzieżowe w Niemczech i 9 innych europejskich krajach (w tym w Polsce), zwiększyła przychody r/r o 2,3 proc. – do blisko 2 mld euro. Przyczyniło się do tego m.in. wejście do Włoch oraz znaczące inwestycje w logistykę i systemy IT. KiK zatrudnia ogółem około 26 850 osób w 3564 sklepach.

Kolejny szyld w portfelu Grupy Tengelmann – sieć niespożywczych dyskontów TEDi – urosła r/r aż o 16,4 proc., notując obroty na poziomie 735 mln euro. Duży wpływ miało na to pojawienie się na nowych rynkach, m.in. w Polsce. Poza tym, systematycznie od 2014 roku detalista modernizuje sklepy, co zdecydowanie poprawia customer experience.

I wreszcie e-sklep babymarkt.de, specjalizujący się w produktach dla niemowląt i małych dzieci. Oprócz Niemiec spółka prowadzi sklepy internetowe z tym asortymentem w 14 innych krajach – pod logo pinkorblue. Zakończony właśnie rok obrotowy był dla babymarket.de bardzo dobry. Obroty spółki wzrosły r/r o 10 proc. – do 134,3 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.