27.06.2018/08:03

Wniosek o przejęcie spółki Partner już w UOKiK. Eurocash chce nabyć 100 proc. udziałów

UOKiK poinformował we wtorkowym komunikacie, że wpłynął do niego wniosek Eurocashu w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Partner, której udziałowcem jest Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding. Z komunikatu dowiadujemy się, że sprawa dotyczy przejęcia 100 proc. udziałów w firmie prowadzącej 26 sklepów Lewiatan.

Sprzedającym udziały jest formalnie Asteria Holding. Przypomnijmy, że w poniedziałkowym komunikacie Eurocashu, w którym zabrakło informacji o tym, ile proc. udziałów w spółce Partner może zmienić właściciela, Wojciech Kruszewski chwalił się, że otrzymał "wiele ofert".

- Bez wątpienia uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w spółce będzie Eurocash, większościowy akcjonariusz Lewiatan Holding i jednocześnie największy dostawca towarów do sieci Lewiatan, w tym do spółki Partner - wyjaśnił Wojciech Kruszewski. Jako przyczynę swojej decyzji wskazał brak zainteresowania przejęciem biznesu przez swoje dzieci, które spełniają się zawodowo w innych obszarach.

Jak informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl wczoraj, wiadomość o sprzedaży udziałów w spółce Partner poruszyła poruszyła część franczyzobiorców sieci, którzy pytają: co dalej? Eurocash zapewnia, że jest gotów wspierać operacyjnie dalszy rozwój działających sklepów.

- Tą transakcją pokazujemy, że jako Grupa Eurocash jesteśmy gotowi nie tylko wspierać operacyjnie dalszy rozwój sklepów prowadzonych przez naszych franczyzobiorców, lecz również dajemy naszym partnerom możliwość wyjścia z inwestycji i realizacji przez nich innych planów życiowych oraz biznesowych - powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocashu.

Czytaj także:
Wojciech Kruszewski chce sprzedać udziały w firmie Partner Grupie Eurocash
Eurocash wesprze franczyzobiorców Lewiatana

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.