18.03.2020/10:31

Wraca handel w niedzielę? Rząd chciał tego, ale szybko się rozmyślił

Czasowe przywrócenie handlu w niedzielę to jeden z rządowych pomysłów na walkę z gospodarczymi skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Wstrzymanie zakazu handlu znajdzie się w pakiecie pomocowym - donosi szereg ogólnopolskich mediów. Jednak w trakcie konferencji prasowej ani prezydent ani premier nie odnieśli się do tej kwestii. Czekamy na opublikowanie projektów ustaw.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • vivienne 03.03.2022

  wreszcie

 • Ja 23.03.2021

  Kto chce niby tych niedziel bo chyb nie pracownicy dla których ten dzień to jedyny dżin w tygodniu by spędzić czas w pełni z dziecmi i spotkać się z rodzina czy ze znajomymi . Czy my jesteśmy robotami ... dlaczego to my mamy odpowiadać za sytuacje w kraju i być pokrzywdzeni ...
  ZDECYDOWNIE się na to nie zgadzamy !!!!

 • Sztos 14.12.2020

  Przywrócenia niedziel chce ten kto nigdy w nie nie pracował i ma problem co z nią zrobić. Tak to pójdzie do galerii pochodzić jeden prezes z drugim, zje coś bo inaczej to z głodu by padł, może coś kupi ale tylko dlatego że w tygodniu nie ma czasu bo pracę kończy o 15 a sklepy są tylko do 23. Jeszcze powie że wszystkich niedziel jeden pracownik nie stoi i ma w tygodniu za to dzień wolnego, ale każdy wie że w prywatnych pracach tak nie ma i taki szef czy prezes wykorzystuję ile może. Zróbcie pożądane kontrolę praw pracownika zobaczycie ile firm tego nie przestrzega. Wiem, że każdy i tak ma inne zdanie ale prawda też jest inna. Jest też rozwiązanie jak w tygodniu nie wyrabiają się z zakupami to zamknąć w tygodniu sklepy a otworzyć tylko w niedzielę wtedy będzie ruch i utarg.

 • ZAWIEDZIONY 20.03.2020

  W TYGODNIU LUZ,W NIEDZIELE KAŻĄ PRACOWAĆ,KPINA.

 • znawca 19.03.2020

  Ktoś kto chce w niedziele otwartych sklepów sam najpierw powinien się zatrudnić w handlu ! Ciekawe kto teraz przyszedł by do pracy w niedziele ? Kiedy szkoły urzędy itd. nie pracują ! Dodatkowo już w tym tygodniu pustki w sklepach i godziny otwartych sklepów są ograniczane !

 • Adass 18.03.2020

  do ~kim, przecież przed zakazem handlu, pracownik nigdy nie pracował 4/4 niedziele w miesiącu, do tego miał wolny dzien w tygodniu, nie gadaj głupot. Poza tym gdyby nie pewnie osoby co pracują w systemie 24/7 to nie miałbyś internetu, prądu, gazu itp. Ale to akurat kasjerzy są najbardziej poszkodwani? Śmiech na sali.

 • kim 18.03.2020

  tak bo osoby które pracują w handlu to nie potrzebują wolnej niedzieli muszą pracować aby Pan z Panią mogli przyjść na niedzielny spacer i zakupy

 • Truth 18.03.2020

  To kolejna pisowska ściema i propaganda, tym razem także po to aby promować Dudę, który i tak o niczym nie decyduje. Pamiętacie wcześniejsze ściemy pisu - Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Budowa 100 czy może mniej mostów, milion samochodów elektrycznych, 300 tysięcy mieszkań, itd. A w praktyce to grupa kolesi dążących do totalnej władzy i zgarniającej wszystko dla siebie i wyniszczająca gospodarkę - w jakim stanie są państwowe firmy zarządzane przez kolejnych pseudofachowców ?. A jaki poziom reprezentują i co zrobili tacy ludzie jak Banaś, Macierewicz, Misiewicz, Chrzanowski, Kuchciński i wielu innych. Nie liczenie się z groszem państwowym i totalne kłamstwa.

 • Echhh 18.03.2020

  Czyli kolejny fake news ostatnich dni totalnych

 • Adasek 18.03.2020

  "W trakcie konferencji ani prezydent ani premier na razie nie potwierdzili zniesienia zakazu handlu w niedziele." I na tym można zakończyć czytanie, bowiem sam tytuł to zwyczajny clickbait.

 • 3e3 18.03.2020

  Super, niech wraca i juz zostaje. Niedziele powinny być handlowe!

 • Market 18.03.2020

  bez sensu. dla handlu to tylko wzrost kosztów

 • ABC 18.03.2020

  Dla gastronomii świetna wiadomość

 • Zmartwiony 18.03.2020

  Prowadzę sklep franczyzowy w galerii. W mojej ocenie wolne niedziele się sprawdziły. Mam wątpliwości, czy po otwarciu galerii klienci będą szturmować sklepy odzieżowe? Wydaje się, że wzrosną tylko koszty działalności, bo będę musiał zapewnić dodatkowy personel, który jakiś czas temu zredukowałem. Redukcja etatów jak wiemy nie podniosła stopy bezrobocia, natomiast moje obroty się rozłożyły równomiernie w tygodniu. Mam natomiast olbrzymie obawy, jak zachowają się galerie handlowe, co z czynszami? Jeżeli zakaz handlu potrwa dłużej moje zobowiązania wobec leasingodawców, kredytodawców,galerii a przede wszystkim 10 pracowników zrujnują moją Rodzinę. Oczywiście nie w miesiąc czy dwa ( bo wtedy tylko to boleśnie odczuję) ale dłużej nie udźwignę. Wolne niedziele też nie spowodują, że klienci ruszą do galerii, natomiast oczekiwania pracowników wzrosną, bo mogą ( i słusznie) twierdzić, że minimalną dostaną w bezpiecznym zakładzie bez kontaktów z klientami. Czy będzie mnie stać na więcej-wątpię?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.