19.04.2020/19:55

Wraca temat płacy minimalnej. Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiada rozmowy

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju, powiedziała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w telewizji Polsat News, że rząd musi się pochylić nad tematem płacy minimalnej i zasiłku dla bezrobotnych. 

W tej chwili płaca minimalna wynosi 2600 zł brutto. - Musimy pochylić się nad perspektywą wzrostu płacy minimalnej, w zestawieniu z tym, że na koniec roku stopa bezrobocia może sięgnąć 10 proc. – powiedziała wicepremier.

Jadwiga Emilewicz odniosła się również do tematu zasiłków dla bezrobotnych. – Z pewnością zasiłek dla bezrobotnych jest dziś zbyt niski. Będę wnioskować na forum rządu do jego podniesienia do 1200-1300 zł brutto miesięcznie – dodała. 

– Apeluję szczególnie do restauratorów i właścicieli punktów w galeriach handlowych. Utrzymujcie jak najwięcej miejsc pracy. Robimy wszystko, żebyście mogli przejść przez ten kryzys w miarę suchą nogą. Będziemy stopniowo odmrażać branże, w których działają Wsze biznesy – stwierdziła Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier wspomniała, że kolejne złagodzenie ograniczeń może nastąpić tydzień później. W piątek minister zdrowia ma zanalizować dane dot. zachorowań. - Jeśli krzywa wzrostu nie podniesie się gwałtownie, wówczas kolejny etap będziemy mogli ogłosić po tygodniu - dodała.

Jadwiga Emilewicz nie wymieniła konkretnych terminów. - Podaliśmy etapy i to jest najważniejsze. Przyszły tydzień to tzw. nowa normalność i nowe zasady zachowania, kolejne to odblokowywanie systematyczne handlu, później usług, a na końcu aktywności w czasie wolnym - wyjaśniła. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.