24.04.2020/06:46

Wystartowała kampania WspieramLokalnie.pl

Wystartowała ogólnopolska kampania wsparcia lokalnych przedsiębiorców WspieramLokalnie.pl zainicjowana przez firmę Sellions. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Ostatnie tygodnie to trudny czas dla lokalnych przedsiębiorców i usługodawców. Najbliższe niestety również nie zapowiadają się lepiej. Epidemia koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia wpłynęły na wyhamowanie lub nawet zatrzymanie działalności gospodarczej wielu lokalnych przedsiębiorców. Lista branż szczególnie dotkniętych skutkami wystąpienia COVID-19 jest długa, od turystyki i gastronomi zaczynając, po branżę eventową kończąc. Wiele lokalnych kawiarni, restauracji, hoteli i innych usługodawców może zbankrutować przez kryzys wywołany koronawirusem. Poluzowania związane z odchodzeniem od obowiązującej w kraju kwarantanny zostały podzielone na kilka etapów. W dużej mierze Ci, których biznes wisi na włosku zostaną „odmrożeni” jako ostatni.

Istnieje jednak przestrzeń, w której społeczna solidarność ma szansę uratować budowane od wielu lat lokalne biznesy i miejsca pracy. Mowa oczywiście o internecie. W czasie epidemii do sieci przenosi się coraz więcej imprez, instytucji i firm, które dotychczas działały stacjonarnie. Nowe możliwości, jakie dają m.in. media społecznościowe, sprzyjają aktom solidaryzowania się z tymi przedsiębiorcami, którzy pomocy potrzebują.

Tym, którzy nie mają możliwości uruchomienia swoich własnych serwisów internetowych z pomocą przychodzi firma Sellions, inicjator akcji WspieramLokalnie.pl oraz partnerzy projektu – Krajowa Izba Gospodarcza, HoReCa Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu, Związek Rzemiosła Polskiego oraz UPC Polska. Cały program objęty jest Patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Serwis WspieramLokalnie.pl umożliwia zakup voucherów od lokalnych przedsiębiorców z terminem realizacji za 3-9 miesięcy. Aplikacja natychmiast przekazuje zgromadzone środki na wskazany przez danego przedsiębiorcę rachunek bankowy. Dzięki temu dana firma, kawiarnia czy lokalny sklep odzieżowy zwiększają szanse na utrzymanie płynności finansowej, przetrwanie tego trudnego czasu i powrót do normalności po zakończeniu okresu izolacji. Klienci mogą natomiast korzystać z wielu zniżek, które specjalnie dla nich przygotowali lokalni przedsiębiorcy w ramach podziękowania za okazane wsparcie.

Każdy z przedsiębiorców, który chce skorzystać z serwisu wystarczy, że klinie + DODAJ PUNKT na mapie oraz uzupełni krótki formularz z informacjami o swojej działalności. Rejestracja jest bezpłatna. Każdy z uczestników projektu otrzyma unikalny link do wpłat on-line dla swoich klientów. Może się nim podzielić z nimi np. w swoich mediach społecznościowych, zachęcając do dokonania zakupu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.