20.05.2019/11:32

X5 Retail rozpoczyna współpracę z Alibabą

W sklepach sieci handlowych należących do rosyjskiej X5 Retail Group - Pieriekriostok, Piatioroczka i Karusel - od czerwca będzie można odbierać przesyłki z AliExpress - donosi portal retail.ru. Klienci zakupy odbiorą w maszynach paczkowych działających przy sklepach.

Formalnie partnerstwo zawarte zostało między logistyczną odnogą Alibaby, spółką Cainaio, oraz wchodzącą w skład X5 Reetail Group firmą X5 Omni. Ostatnia z wymienionych firm odpowiadać będzie za dostarczanie przesyłek z AliExpress do sklepów X5.

Chińsko-rosyjska współpraca będzie możliwa dzięki zawartego niedawno sojuszowi X5 z firmą Ucharm. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu na portalu wiadomoscihandlowe.pl, Ucharm zajmie się rozbudową sieci automatów paczkowych w sklepach należących do X5.

Jak zauważają rosyjskie media, to już kolejna umowa o współpracy podpisana w ostatnim czasie przez X5 Omni. Wcześniej firma porozumiała się z innym chińskim graczem, a mianowicie Ucharm.

W trakcie pilotażu, który potrwać ma do września br., Chińczycy dostarczą X5 automatów paczkowych. Jeśli testy wypadną pozytywnie, do końca 2019 r. tego typu urządzenia mogą się pojawić nawet w 2700 sklepach pod szyldami Pieriekriostok, Piatioroczka i Karusel.

Warto podkreślić, że już teraz w sklepach rosyjskiej grupy już działa ponad 2,2 tys. postomatów, do których są dostarczane przesyłki, które przechodzą m.in. przez centra logistyczne X5.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.