25.01.2020/08:35

Youtuber Shaitan w ogniu krytyki branży kosmetycznej

Treści zawarte w  programach youtubera Kacpra Linczewskiego „Shaitana” nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią – oświadcza Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego w imieniu firm kosmetycznych zrzeszonych w organizacji. Związek podkreśla, że programy emitowane przez youtubera Shaitana wprowadzają konsumentów w błąd, mogą wzbudzać nieuzasadnione obawy i jako takie powinny być postrzegane jako nieetyczne i szkodliwe.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego wydał oświadczenie w imieniu ponad 180 firm członkowskich zrzeszonych w organizacji na temat medialnej działalności youtubera Kacpra Linczewskiego „Shaitana” (Kacper Beauty Vlog, Shaitan).

„Programy Youtubera Shaitana zawierają szereg nieprawdziwych i nierzetelnych informacji, opartych na rozpowszechnionych w Internecie mitach na temat bezpieczeństwa składników i produktów kosmetycznych. Przykłady nieprawdziwych lub nierzetelnych informacji dotyczą na przykład testów na zwierzętach, donorów formaldehydu, BHT, alkoholu skażonego, parafiny, czy opakowań. W ocenie Związku programy emitowane przez Youtubera Shaitana wprowadzają konsumentów w błąd, mogą wzbudzać nieuzasadnione obawy i jako takie powinny być postrzegane jako nieetyczne i szkodliwe społecznie” – czytamy w oświadczeniu.

Youtuber Shaitan przedstawia się jako kosmetolog. „Niestety niektóre treści zawarte w jego programach nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią. Również żadna z poważnych lub znanych Związkowi szkół kosmetologii w Polsce nie przedstawia w swoich materiałach edukacyjnych treści, o jakich wspomina Youtuber Shaitan. Jakość merytoryczną tych treści podważa samo środowisko młodych kosmetologów – studentów i absolwentów kosmetologii na licznych portalach społecznościowych” – podkreślają autorzy oświadczenia. 

Przeczytaj ciąg dalszy artykułu na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl.

Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Ewa 13.04.2021

  Brawo Kacper.

 • Wredka 10.01.2021

  Ty kacpi przestań pisać tu peany na swoją cześć. Nie oszukuj i nie okłamuj widzów w każdym aspekcie swojego nudnego żyćka. Przestań udawać profesjonalistę, bo za wąski w uszach jesteś i słoma za bardzo z butów ci wystaje!

 • Zaniepokojona 08.01.2021

  Jeśli Kacper jest kosmetologiem, to niech pokaże dyplom, a nie jakis certyfikat z internetowego kursu. Niech wyslawia sie jak osoba po studiach, a nie jak sebix z osiedla.

  Kacper, wystarczy jak pokazesz mature :)

 • Ello 25.12.2020

  Bardzo dobrze, że kacper ujawnia prawdę w kosmetykach, a firmy kosmetyczne, albo zmondrzeją, albo niech się zamykają, prawda zwycięży, bo ludzie mają dość płacić za badziewia kupe kasy, i leczyć się z różnych alergii.

 • Ciekawe 18.12.2020

  Interesujące komentarze klakierów Kacpra, którzy jakimś cudem znają szczegóły postępowania w sądzie i listę dowodów :)

 • mk 21.10.2020

  W całym morzu krytyki tego człowieka w internecie, nie ma ani jednej merytorycznej odpowiedzi na jego zarzuty wobec kosmetyków i ich składu. Ani jednego kontrargumentu, że gó**na w postaci mikroplastików, silikonów i innych nie są szkodliwe. Ja mu wierzę.

 • mk 21.10.2020

  W całym morzu krytyki tego człowieka w internecie, nie ma ani jednej merytorycznej odpowiedzi na jego zarzuty wobec kosmetyków i ich składu. Ani jednego kontrargumentu, że gó**na w postaci mikroplastików, silikonów i innych nie są szkodliwe. Ja mu wierzę.

 • oO 15.10.2020

  Prawie rok od artykułu, a ja podam nowe fakty: Osoba szkalująca Kacpra została podana przez niego do sądu. Od momentu pozwu zaprzestała na razie z hejtem, zobaczymy jak sprawa się rozwinie i czy zostanie skazana. Zobaczymy jak i w jakim tempie działają sądy w Polsce mając solidną teczkę dowodów przeciwko hejterce.

 • Sami 03.08.2020

  Zero konkretów w tym artykule podkreśla tylko kompletny brak argumentów sprzeciwiajacych się temu, co mówi Kacper. Wygląda trochę jak ostatni haust powietrza przed zatonięciem tłustej marki kosmetycznej. Szkodliwe społecznie są kłamstwa, na których firmy zarabiają ciężkie pieniądze.

 • Mini 16.02.2020

  Kacper mówi prawdę i przeszkadza to wielkim koncernom kosmetycznym. Bo obroty spadły. !!!!przestańcie pakować ta chemię w piękne opakowania uslanej pustymi obietnicami. Bo my mamy efekty na własnej skórze. Mam nadzieję że ten kanał Kacpra bedzie nadal działał. Po mimo obrażania i zatruwania mu życia.

 • str 13.02.2020

  Uwazam ze mowi prawde...formaldehyd i jego donory sa rakotworcze. Kobieta uzywa szamponu odzywki, żelu pod prysznic, kremu na dzien na noc toniku zelu do twarzy, podkladu....itd, wiec zsumujcie sobie to wszystko a to trwa latami! Jestem po chemii. W Kosmetykach jest syf. Trzeba czytac sklady i sie na nich znac. a ze bylam chora juz na nowotwor wiec uzywam marek typy Sylveco, warkocz polny i mydlo aleppo

 • Kkk 03.02.2020

  Mówi nieprawdę? Stosowałam kremy popularnych marek. Zaraz po nałożeniu zaczął się świąd, pieczenie. Dostawałam czerwonych placków. To z całą pewnością nie było dobre działanie kremu.:/

 • pst 30.01.2020

  Kacper prowadzi super kanał. Przedstawia prawdę o firmach które trują ludzi. Każdy może mieć wybór czy ma smarować się gównem czy prawdziwym kosmetykiem

 • Gość 25.01.2020

  Ktoś w końcu powinien się nim zająć. Kłamstwa, manipulacje i nierzetelność, to sprawa dla jakichś związków chroniących prawa konsumentów. Dziwię się, że jego kanał jeszcze funkcjonuje przy tylu nieprawdziwych informacjach. To się powinno zgłaszać

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.