11.08.2014/12:59

Z Mokate na szachownicy

W pierwszą niedzielę sierpnia odbył się, już po raz 14., Międzynarodowy Turniej Szachowy Mokate Open. Stał się on jednocześnie podsumowaniem tegorocznego szachowego Grand Prix Gminy Goleszów. Jak informują organizatorzy, zainteresowanie było bardzo duże, szczególnie wśród zafascynowanej szachami młodzieży.

Spośród 90 uczestników aż 34 nie miało jeszcze 18 lat, a 15 startujących to dzieci do 10 roku życia. Najmłodszą grupę wygrała dziewięcioletnia Martyna Wikar z Trzebini, zaś w grupie do lat 14 po raz kolejny najlepszym okazał się Kamil Kozioł z Rybnika (był 11 w punktacji generalnej). Piotr Mucha zajmując 7 miejsce w turnieju był najlepszy do lat 18. Impreza rozgrywana była pod hasłem „Mokate pobudza myślenie” a przygotowania do 15 edycji zawodów już się rozpoczęły.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.