06.06.2018/17:12

Adam Manikowski członkiem zarządu i dyrektorem ds. operacyjnych w firmie Żabka Polska

Po dwóch latach w kanadyjskim oddziale sieci Wal-Mart Adam Manikowski wraca do Polski, aby od połowy czerwca objąć funkcję członka zarządu oraz dyrektora ds. operacyjnych (Chief Operations Officer) w firmie Żabka Polska. Manikowski będzie będzie zarządzał zespołami: sprzedaży, logistyki, ekspansji oraz technicznym, które wcześniej raportowały do prezesa zarządu.

Przez ostatnie dwa lata Adam Manikowski pełnił funkcję wiceprezesa ds. marketingu w kanadyjskich strukturach największego globalnego detalisty – firmy Walmart. Wcześniej przez wiele lat związany był z firmą Tesco, gdzie najpierw jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach, a następnie objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Tesco Polska. Początki kariery Adama Manikowskiego związane są ze strukturami operacyjnymi Biedronki, gdzie finalnie zajmował stanowisko Chief Marketing Officer.

Żabka, jako lider branży convenience w Polsce, stawia sobie niezwykle ambitne cele, które pociągają za sobą konieczność budowy zespołu doświadczonych menadżerów o szerokiej wiedzy i umiejętnościach. Ściągnięcie z Kanady do Polski Adama Manikowskiego jest jednym z elementów tej strategii.

- Działając na zagranicznych rynkach, w tym chińskim i kanadyjskim, mogłem obserwować jak zmieniają się globalne trendy w handlu. Dziś mogę stwierdzić, że sklepy typu convenience to z pewnością format o ogromnym potencjale rozwoju, idealnie wpasowujący się w oczekiwania konsumenta przyszłości. A w Polsce to Żabka od wielu lat jest niekwestionowanym liderem tego segmentu  – mówi Adam Manikowski.

- Cieszę się, że w kontekście swoich globalnych doświadczeń, Adam docenił Żabkę, jako format przyszłości i firmę z dużym potencjałem. To duża satysfakcja dla mnie, że jako CEO Żabki, mogę zapraszać do pracy z nami osoby z doświadczeniem zdobywanym wśród globalnych graczy na największych rynkach świata – dodał Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

Spółka Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku, spółka zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży z ponad 5000 sklepów w całej Polsce.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Samoza....sty ZEUS 08.06.2018

    Wooow ... ale ściema. No jeszcze ktos uwierzy, dał się „ściągnąć” z Kanady..... z Walmart’u do Żabki....taaaaa..... „ a świstak siedzi i zawija w sreberka”......;)))(

  • buc 06.06.2018

    Adam wraca do Polskiego Handlu??? A jaki i gdzie jest ten Polski Handel Adamie ???
    Kur..a nie mogę po prostu tego oglądać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.