18.04.2019/14:40

Z własnym kubkiem do kawiarni? Posłowie apelują o zmiany w przepisach

Przypomnijmy, zgodnie z tzw. dyrektywą plastikową przyjętą w ostatnich miesiącach przez Komisję Europejską, od 2021 r. wprowadzony zostanie zakaz wprowadzania do obrotu 10 plastikowych produktów jednorazowego użytku  - patyczki higieniczne, sztućce (widelce, noże, łyżki, pałeczki), talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki - oraz zastąpienie ich alternatywnymi produktami. Od 2025 r. nakrętki i wieczka plastikowe będzie można wprowadzić do obrotu tylko pod warunkiem, że będą one przymocowane na stałe do butelek i pojemników.

Z kolei do 2025 r. poziom zbiórki i recyklingu plastikowych butelek na napoje jednorazowego użytku ma wynieść  77 proc., a do 2029 r. - 90 proc.;

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ad 23.04.2019

    nagonka na plastiki ruszyła pełną parą, niczym nagonka na Polaka krwiopijcę, ksenofoba, antysemitnika i faszystę, czuć to wszystko leninem...(przez małe l).

  • Pozhoga 19.04.2019

    Sztuczne, nomen omen, problemy sztucznych ludzi omamionych ideologią.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.