08.11.2016/11:32

Za nami XIX Międzynarodowe Targi Biznes Żywność Medycyna Auto Flota

Już po raz XIX do rzeszowskiej Hali Podpromie zawitali producenci z całej Polski, a także z zagranicy. W dniach 3-4 listopada br. obyły się już 19. Międzynarodowe Targi Biznes Żywność Medycyna Auto Flota. Po raz kolejny wydarzenie zorganizowała Grupa Kapitałowa Specjał wraz z sieciami franczyzowymi Nasz Sklep i LD Holding. W sumie na 7 tys. m2  powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się ponad 220 wystawców.

Od kilkunastu lat branże biznes, żywność, medycyna, a także auto flota, spotykają się w Rzeszowie, aby prezentować swoje produkty czy usługi oraz inicjować nowe kontakty biznesowe. Wszystko to za sprawą Międzynarodowych Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota, które już po raz 19. zorganizowała Grupa Kapitałowa Specjał. Wydarzenie cyklicznie odbywa się od kilkunastu lat, co roku gromadząc setki producentów z Polski oraz z zagranicy.

Jak co roku wśród wystawców znalazły się globalne marki takie jak: Danone, Ferrero, FoodCare, Pepsico czy CARLSBERG. W gronie producentów obecnych na targach było także wielu debiutantów – m.in.  producentów słodyczy czy zdrowej żywności. Nie brakowało również firm z zagranicy, które dopiero stawiają pierwsze kroki na polskim rynku.

Dwudniowe wydarzenie było okazją do zaprezentowania swojej oferty i nawiązania współpracy, ale również do poznania opinii klientów – szczególnie cennej dla producentów oferujących nowości i innowacyjne rozwiązania.

Handel odbywał się w czwartek w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w piątek w godzinach od 10:00 do 15:00. Tradycyjnie pierwszego dnia targów o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta inauguracja z udziałem władz miasta i regionu. Niespodzianką był udział siatkarzy drużyny Asseco Resovia Rzeszów, którą w tym sezonie sponsoruje Specjał.  Z tego okazji podczas wydarzenia dla zwiedzających rozdawane były oryginalne koszulki siatkarzy.

Dla zdrowia i urody

Jak co roku znaczną część odwiedzających przyciągnął program bezpłatnych badań i konsultacji medycznych przygotowanych przez Centrum Medyczne „MEDYK” i Medicor Centrum Medyczne Sp. z o. o.. W pierwszym dniu wydarzenia w godzinach od 10:00 do 15:10 w kilku blokach tematycznych odwiedzający targi, po wcześniejszej rejestracji, mogli wziąć udział w konferencjach medycznych. Prelegenci poruszali tematy związane m.in. zdrowym żywieniem, higieną czy opieką długoterminową.

Laureaci statuetek i Złotych Medali
Podsumowaniem I dnia Targów był uroczysty bankiet, podczas którego wręczone zostały statuetki m.in. przez przedstawicieli władz samorządowych w następujących kategoriach: Biznes, Żywność, Medycyna, a także nagrody Złoty Specjał za Debiut Roku, Najlepsze Stoisko, Produkt Roku i 30 Złotych Medali dla najlepszych produktów. Oto lista tegorocznych laureatów:

 • statuetka Marszałka Województwa Podkarpackiego w kategorii biznes: „TARGOWY LIDER BIZNESU” - CARLSBERG SPÓŁKA Z O.O.
 • statuetka Marszałka Województwa Podkarpackiego w kategorii biznes: „NAJCIEKAWSZA PROMOCJA I REKLAMA TARGOWA” - ZAKŁADY TŁUSZCZOWE BIELMAR SP. Z O.O.
 • statuetka Marszałka Województwa Podkarpackiego w kategorii biznes: „NAJCIEKAWSZA OFERTA TARGOWA” - OPTeam S.A.
 • statuetka Prezydenta Miasta Rzeszowa w kategorii żywność:  „TARGOWY LIDER ŻYWNOŚCI” - POLMLEK SPÓŁKA Z O.O.
 • statuetka Prezydenta Miasta Rzeszowa w kategorii żywność: „NAJCIEKAWSZA PROMOCJA I REKLAMA TARGOWA” - TCHIBO POLSKA SP. Z O.O.
 • statuetka Prezydenta Miasta Rzeszowa w kategorii żywność: „NAJCIEKAWSZA OFERTA TARGOWA” ZBYSZKO COMPANY S.A.
 • statuetka Wojewody Podkarpackiego w kategorii medycyna: „TARGOWY LIDER MEDYCZNY” - ANTAR SP. J.
 • statuetka Wojewody Podkarpackiego w kategorii medycyna: „NAJCIEKAWSZA PROMOCJA I REKLAMA TARGOWA” – TECHNOANA
 • statuetka Wojewody Podkarpackiego w kategorii medycyna; „NAJCIEKAWSZA OFERTA TARGOWA” -  DR LITTLE EUROPE SP. Z O.O.
 • statuetka Złoty Specjał w kategorii: „PRODUKT ROKU” - POLMOS BIELSKO BIAŁA S.A. za wódkę OGIŃSKI
 • statuetka Złoty Specjał w kategorii: „DEBIUT ROKU” - ROSHEN EUROPE SP. Z O.O.
 • statuetka Złoty Specjał w kategorii: „NAJLEPSZE STOISKO”  - KABANOS  MIROSŁAW KOJS I JOANNA KOJS-KOWALCZYK SP. J.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.