23.01.2019/00:29

Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska: Widzimy szansę dla sieci liczącej 10500 sklepów

Żabka Polska widzi szansę na podwojenie liczby sklepów na polskim rynku - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Największa w Polsce sieć sklepów typu convenience liczy obecnie ponad 5200 placówek, ale potencjał rynku szacowany przez władze firmy sięga nawet 10500 sklepów w całym kraju.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • kamikaze 11.11.2018

  Ustawa o zakazie handlu jest oczywiscie kiepska, ale już zaczynają przy niej gmerać, żeby jeszcze mocniej przykręcić śrubę handlwocom takim jak ajenci żabek. Naprawde dali by juz spokój z majstrowaniem przy niej i pozwoli przedsiębiorcom jakoś ją ogarnąc

 • 100lat 11.11.2018

  To jaki hejt spotkal żabki, że omijają prawo, ustawę, że przed sąd to było absurdalne, dobrze, że chociaż sądy zachowały się jak nalezy czyli zgodnie z prawem uniewinniają żabki i może będa mogły normalnie handlować.

 • kiku 11.11.2018

  I fajnie, jakoś im kibicuje zwłaszcza kiedy tak się na nich rzuciły te wszystkie PIPy i solidarność, a przecież żabka nie robila nic zlego, miala umowę o świadczenie usług pocztowych zawartą dawno temu i ją wcieliła w życie.

 • Groszek 07.11.2018

  Frajerzy z podpisanymi umowami z Zabką uciekajcie z tego statku....W ogóle coś macie do gadania we "własnym" sklepie :)

 • ~Messi polskiego handlu 07.11.2018

  Przyjdzie czas na weryfikacje....
  Na razie ŻP jest przed negocjacjami rocznymi, wiec PR jak najbardziej się przyda, aby znów przycisnąć dostawców na kilka % poprawy w kontraktach rocznych.
  A tak na prawdę chodzi o pompowanie max wyniku przez najbliższe 2 lata, i aby sprzedać ŻP na giełdzie za zdecydowanie wyższe mld Euro niż zapłacił fundusz CVC.
  ŻP jest w tej chwili najdroższym sklepem. W przypadku przyjścia kryzysu i spadku siły nabywczej Klienta, ekspancja sieci i wynik finansowy mocną będą zagrożone. Ale póki co obroty rzędu 8 mld PLN nie stawiają tej firmy nawet w pierwszej 5 detalistów w PL.
  PR, PR, PR .... ;)

 • nick1 06.11.2018

  i z 0.5% udziału w rynku będą mieli 1%... normalnie WOW

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.